25 października 2015

1. Dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. Kierujemy to przypomnienie zwłaszcza do tych, którzy może jeszcze nie wzięli do rąk różańca. Uczyńmy to. Módlmy się z różańcem w dłoni przeniknięci wiarą w przemożne orędownictwo Królowej Różańca Świętego, danej naszemu narodowi „ku pomocy i obronie”.
  2. Nabożeństwo Różańcowe w naszym kościele dla dzieci w poniedziałek i wtorek o godzinie 16.30 natomiast dla dorosłych każdego dnia o 17.30.
  3. W środę przypada święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu uwielbiamy Boga w Jego Świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.
  5. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych pamiętajmy o tym, aby uporządkować groby swoich bliskich. Jest to wyraz nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Uporządkowanie grobów to jednak nie wszystko. Pospieszmy naszym zmarłym z pomocą również przez ofiarowanie w ich intencji Mszy św., Komunii św., modlitwy za nich. Zanieśmy im w darze swoje nawrócenie, pokutę. Dopiero wtedy kwiat zaniesiony przez nas na grób i zapalona na nim lampka będą wyrazem czegoś, co jest naprawdę cenne w oczach Bożych, nie tylko zewnętrzną dekoracją.
  6. W Uroczystość Wszystkich Świętych w naszym kościele Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego.
  7. Msza św. i procesja za zmarłych na cmentarzu parafii NSPJ przy ul. Ludwikowo odbędzie się w Uroczystość Wszystkich Świętych o godzinie 13.00, natomiast na cmentarzu komunalnym przy ul. Wiślanej o godzinie 12.00.
  8. W Dzień Zaduszny, 2 listopada, na cmentarzu parafii NSPJ różaniec za zmarłych o godzinie 11.00 po różańcu Msza św. Natomiast na cmentarzu komunalnym przy ul Wiślanej Msza św. w Dzień Zaduszny o godzinie 13.30 po Mszy procesja.
  9. „Wymienianki” można składać do skarbony znajdującej się przy wyjściu z kościoła. Różaniec wraz z „Wymieniankami” rozpoczniemy w naszym kościele w Dzień Zaduszny – 2 listopada o godzinie 17.30.
  10. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.
  11. Intencje mszalne na nowy rok można zamawiać od 3 listopada w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
  12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Felicję Halicką lat 80 z ul. Żeglarskiej. Śp. Felicję oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  13. Dziękując za okazane dobro, na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Szczęść Boże.