6 Niedziela Wielkanocna

9 maja 2021

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.
  2. Obecnie w naszym kościele jednorazowo może przebywać maksymalnie 40 osób, wyłączając z tej liczby osoby sprawujące posługę. W świątyni przebywamy w maseczkach oraz zajmujemy wyznaczone miejsca.
  3. Nabożeństwo majowe w naszym kościele każdego dnia o godzinie 17.30 oraz od poniedziałku do piątku włącznie o godzinie 20.30. Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
  4. Od poniedziałku do środy włącznie wraz z całym Kościołem modlić się będziemy o dobre urodzaje i za kraje głodujące.
  5. W czwartek przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r.
  6. W piątek przypada święto Św. Macieja Apostoła. W tym dniu w łączności z nabożeństwem majowym o godzinie 17.30 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  7. Młodzież ze Szkół Ponadpodstawowych przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania przybędzie do kościoła w piątek o godzinie 18.30.
  8. Otoczmy swoją modlitwą dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej oraz ich rodziny.
  9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  10. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
  11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Danutę Parol, lat 72 z ul. Niecałej, śp. Piotra Bąk, lat 72 z ul. Spadochroniarzy oraz śp. Jolantę Łapawa, lat 70 z ul. Niecałej. Śp. Danutę, śp. Piotra, śp. Jolantę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  12. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.