5 Niedziela Wielkanocna

2 maja 2021

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać.
  2. Od 4 maja w naszym kościele jednorazowo będzie mogło przebywać maksymalnie 40 osób, wyłączając z tej liczby osoby sprawujące posługę. W świątyni przebywamy w maseczkach oraz zajmujemy wyznaczone miejsca.
  3. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwo Majowe w naszym kościele każdego dnia o 17.30 oraz od wtorku do piątku włącznie o 20.30.
  4. W najbliższy poniedziałek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. W naszym kościele Msze św. sprawowane będą o godzinie 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 w intencji Ojczyzny i 19.00 oraz dodatkowa Msza św. o godzinie 18.00. Jednocześnie przypominamy, że od dzisiejszego dnia do końca września Msze św. wieczorne w niedziele i uroczystości w naszym kościele sprawowane będą o godzinie 19.00. Msza św. o godzinie 18.00 sprawowana będzie do czasu zniesienia lub przynajmniej zwiększenia limitu osób mogących jednorazowo przebywać w kościele.
  5. Nadal Msza św. w niedzielę i uroczystości o godzinie 10.00 z naszego kościoła transmitowana jest na żywo przez łącza internetowe.
  6. We wtorek wspominać będziemy św. Floriana, w czwartek, który jest pierwszym czwartkiem miesiąca przypada święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, natomiast w sobotę uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika.
  7. W czwartek o godzinie 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i „Godzina Święta” zakończona Mszą św. o nowe i święte powołania kapłańskie z naszej wspólnoty parafialnej.
  8. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Po rannej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  9. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św. oraz w czwartek i piątek od godziny 17.00.
  10. Chorych i osoby starsze, które pragną skorzystać ze spowiedzi i Komunii św. z okazji pierwszego piątku miesiąca prosimy zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym do czwartku włącznie. Odwiedzimy tylko osoby zgłoszone. Przy tej okazji informujemy, że nadzwyczajni Szafarze Komunii św. gotowi są zanosić Komunię św. osobom chorym i starszym w każdą niedzielę. Zainteresowane osoby można zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym.
  11. Ofiary składane w przyszłą niedzielę tradycyjnie przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  12. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”, w który można zaopatrzyć się przy wyjściu z kościoła.
  13. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.