4 Niedziela Wielkanocna

25 kwietnia 2021

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Prośmy więc Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy, aby wezwał ich również z naszej Wspólnoty Parafialnej. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.
  2. W czwartek przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła. W tym dniu będziemy również obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku. Naszą modlitwą ogarnijmy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane.
  3. W najbliższą sobotę rozpoczyna się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe.
  4. W przyszłą niedzielę, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej, natomiast w poniedziałek, 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Nie zapomnijmy o wywieszeniu w tych dniach flag narodowych.
  5. Od 2 maja Msze św. wieczorne w niedzielę i Uroczystości sprawowane będą w naszym kościele o godzinie 18.00 i 19.00, nie będzie Mszy św. o godzinie 17.00.
  6. Pamiętajmy, że zgodnie z zarządzeniem władz państwowych, w naszym kościele nadal jednorazowo może przebywać maksymalnie 28 osób, wyłączając z tej liczby osoby sprawujące posługę. W świątyni przebywamy w maseczkach oraz w miejscach wyznaczonych.
  7. Msza św. o godzinie 10.00 transmitowana jest z naszego kościoła na żywo przez łącza internetowe.
  8. Dziękujemy gorąco za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na tacę oraz przesłane na konto parafii, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.
  9. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w „Przewodnik Katolicki” wraz z książeczką zawierającą modlitwy i rozważania na każdy dzień maja.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Macieja Raczyńskiego, lat 41 z ul. Saperów oraz śp. Eugeniusza Rudnickiego, lat 76 z ul. Średniej. Śp. Macieja, śp. Eugeniusza oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  11. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.