3 Niedziela Wielkanocna

18 kwietnia 2021

1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli częściej sięgać po Biblię.
  2. Rodzice, którzy pragną zamówić dla swoich dzieci nowe alby na uroczystość I Komunii św. przybędą wraz z dziećmi do kościoła w czwartek na godzinę 18.30 celem pobrania miary.
  3. W piątek obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu, ze względu na uroczystość, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, rozpoczynający Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Prośmy Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do pracy w Winnicy Pańskiej, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.
  5. Składamy gorące podziękowania wszystkim za modlitwę, oraz finansowe wsparcie naszej parafii. Dzięki tym modlitwom i finansowemu wsparciu możemy normalnie funkcjonować. Niech dobry Bóg wynagrodzi dobroć Waszych serc.
  6. Nadal w naszym kościele jednorazowo może przebywać maksymalnie 28 osób, wyłączając z tej liczby osoby sprawujące posługę. W świątyni przebywamy w maseczkach oraz w bezpiecznej odległości od siebie.
  7. Ponawiamy zachętę, aby osoby korzystające z dyspensy od udziału we Mszy św. niedzielnej łączyły się duchowo z naszą Wspólnotą Parafialną przez internet w niedzielę o godzinie 10.00. O tej godzinie transmitujemy Mszę św. na żywo z naszego kościoła. Zachęcamy także do udziału w Mszach św. w dzień powszedni oraz do korzystania z posługi Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.
  8. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w „Przewodnik Katolicki”.
  9. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.