9 sierpnia 2020

1. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.
  2. Pozostających w domu proszę o modlitewne wsparcie tych, którzy z różnych stron wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, do naszego narodowego sanktuarium.
  3. W poniedziałek przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika, we wtorek wspominać będziemy św. Klarę a w piątek św. Maksymiliana Marię Kolbego.
  4. W środę tradycyjnie po rannej Mszy św. zapraszamy na wspólną modlitwę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W duchowej łączności z pielgrzymami zdążającymi na Jasną Górę z różnych części Polski, wdzięczni Panu Bogu i Maryi Królowej Polski za 100-lecie zwycięskiej bitwy warszawskiej, zapraszamy na 31 Pielgrzymkę Maksymiliańską w intencji otrzeźwienia Narodu. Rozpoczęcie w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Placu Piastowskim w piątek 14 sierpnia o godzinie 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, po czym wymarsz do kościoła Św. Maksymiliana na Osowej Górze, gdzie o godzinie 00 sprawowana będzie Msza św. odpustowa.
  6. W sobotę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Liturgiczny obchód tej uroczystości rozpoczniemy wieczorną Mszą Świętą wigilijną, sprawowaną w piątek, 14 sierpnia, o godz. 18.00. W samą uroczystość Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. O godzinie 7.30 śpiewać będziemy „Godzinki” a podczas Mszy św. o godzinie 11.30, która sprawowana będzie w intencji Ojczyzny, święcić będziemy kwiaty, zioła, zboża i owoce.
  7. 15 sierpnia pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
  8. 15 sierpnia, w Setną Rocznicę Cudu nad Wisłą, zapraszamy mężczyzn na procesję w ciszy za Najświętszym Sakramentem, która wyruszy o godzinie 20.00 z kościoła Ojców Jezuitów przy placu Kościeleckich, kobiety natomiast zapraszamy na procesję tego samego dnia, również na godzinę 20.00 do kościoła ojców Kapucynów (Klaryski). Obie procesje spotkają się na Starym Rynku, odśpiewają „Bogurodzicę” i razem udadzą się na nabożeństwo do Katedry. Organizatorzy przypominają o konieczności zabrania maseczek.
  9. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
  10. Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.
  11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Danutę Brzószczyk, lat 79 z ul. Niecałej oraz śp. Stanisławę Chmielewską, lat 87 z ul. Racjonalizatorów. Śp. Danutę, śp. Stanisławę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  12. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu Matki Bożej a drogim parafianom oraz przybyłym gościom niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.