2 sierpnia 2020

1. Sierpień jest szczególnym miesiącem zarówno na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. W tym miesiącu ze wszystkich stron, pomimo trwającej pandemii, rzesze pielgrzymów zmierzają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud pielgrzymowania. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu.
  3. We wtorek przypada wspomnienie św. Jana, Marii Vianneya, patrona proboszczów, w czwartek święto Przemienienia Pańskiego, natomiast w sobotę wspominać będziemy św. Dominika.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek podczas Mszy św. o godzinie 7.00 dziękować będziemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, oraz prosić o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek po rannej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św. oraz w piątek od godziny 17.00.
  6. Do chorych z Komunią św. udamy się w pierwszy piątek września.
  7. W przyszłą niedzielę, tak, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca ofiary składane w naszym kościele przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  8. Dziś w godzinach rannych Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Sewerynę Kubalewską, lat 99 z ul. Olsztyńskiej. Śp. Sewerynę oraz wszystkich wiernych zmarłych plećmy Bożemu Miłosierdziu. Wiezny odpoczynek racz im dać Panie.
  9. Solenizantów i jubilatów polecamy Bożej opiece i życzliwości najbliższych.
  10. Wszystkim drogim parafianom oraz przybyłym gościom na nadchodzące dni życzymy Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.