26 lipca 2020

1. Kończący się Tydzień św. Krzysztofa jest doskonałą okazją, aby dziękować Panu Bogu za szczęśliwie przejechane kilometry. Zachęcamy do włączenia się w akcję 1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na zakup pojazdów dla misjonarzy. Ofiary na ten cel można składać jeszcze dzisiaj do skarbony ustawionej przy wyjściu z kościoła.
  2. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów odbędzie się w naszej parafii dzisiaj po Mszy św. o godzinie 11.30. Osoby, które pragną skorzystać z tego błogosławieństwa prosimy, aby po Mszy św. o godzinie 11.30 podjeżdżali swoimi pojazdami pod kościół od strony ul. Zakątek w kierunku ul. Ludwikowo.
  3. W naszych modlitwach, szczególnie podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która sprawowana jest w środę po rannej Mszy św., pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.
  4. W środę wspominać będziemy św. Martę, siostrę Łazarza i Marii, w czwartek św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, założyciela zakonu Jezuitów, natomiast w sobotę św. Alfonsa Marię Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła.
  5. W sobotę przypada 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W intencji poległych i pomordowanych w czasie Powstania modlić się będziemy w sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
  6. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  7. Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Bydgoskiej organizuje w dniach 7-8 sierpnia w parafii Św. Trójcy w Bydgoszczy kurs przedmałżeński dla par.
  8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Irenę Murawka, lat 65 z ul. Okrężnej. Śp. Irenę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  9. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół, solenizantom i jubilatom Bożych darów a pracującym potrzebnych sił. Szczęść Boże.