19 lipca 2020

1. Trwający czas wakacji wykorzystajmy nie tylko na wypoczynek ale także na pogłębienie naszej wiedzy religijnej. Temu celowi służy między innymi prasa katolicka. Przy wyjściu z kościoła zaopatrzyć się można w „Przewodnik Katolicki”. Jego cena, to 6 zł. Nie zapominajmy też o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia. Przy tej okazji przypominamy, że w każdą środę po rannej Mszy św. w naszym kościele sprawowana jest nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się 21 Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Jest to doskonała okazja, aby dziękować Panu Bogu za szczęśliwie przejechane kilometry. W związku z tym MIVA Polska po raz kolejny zachęca kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 grosz na środki transportu dla misjonarzy. W naszym kościele takie ofiary można składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła.
  3. Rozpoczęty dziś Tydzień św. Krzysztofa jest również odpowiednim momentem, by modlić się za wszystkich kierowców oraz upraszać bezpieczną podróż. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.30 błogosławić będziemy pojazdy mechaniczne oraz modlić się o ich roztropne wykorzystywanie. Osoby, które pragną skorzystać z tego błogosławieństwa prosimy, aby w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.30 podjeżdżały swoimi pojazdami pod kościół od strony ul. Zakątek w kierunku ul. Ludwikowo.
  4. W środę przypada święto Świętej Marii Magdaleny, w czwartek Świętej Brygidy, patronki Europy, natomiast w sobotę święto Świętego Jakuba Apostoła. Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.
  5. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Piotra Poklękowskiego, lat 58 z ul. Niecałej. Śp. Piotra oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  6. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.