5 Niedziela Wielkanocna

10 maja 2020

1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.
  2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39 rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100 urodziny naszego wielkiego rodaka. Z tej okazji w niedzielę 17 maja podczas Mszy św. o godzinie 11.30 dziękować będziemy Bogu za pontyfikat św. Jana Pawła II.
  3. W czwartek przypada święto Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza, natomiast w sobotę święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.
  4. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele sprawowane są pół godziny przed Mszą św. wieczorną oraz dodatkowo od poniedziałku do piątku włącznie o 20.30. Zawierzmy Maryi nasze rodziny, nasze osobiste sprawy i błagajmy Ją, aby wyprosiła ustanie panującej w świecie pandemii.
  5. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na kontynuację budowy oraz na funkcjonowanie naszej parafii. Niech Pan Bóg wynagrodzi dobroć Waszych serc.
  6. Osoby, które fizycznie nie mogą uczestniczyć we Mszy św., zapraszamy do udziału w Mszach św. transmitowanych z naszego kościoła przez łącza internetowe w każdą niedzielę o godzinie 10.00 i 19.00.
  7. Rada Osiedla informuje, że w poniedziałek 11 maja w godzinach 17.00-18.00 w siedzibie Rady przy ulicy Średniej 34 wydawane będą bezpłatne maseczki ochronne. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
  8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Romualda Olszewskiego, lat 88 z ul. Kanonierów oraz śp. Elżbietę Scheibach, lat 82 z ul. Saperów. Śp. Romualda, śp. Elżbietę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  9. Na kolejne majowe dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.