6 Niedziela Wielkanocna

17 maja 2020

1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.
  2. Informujemy, że od dnia dzisiejszego w naszym kościele jednorazowo mogą przebywać maksymalnie 52 osoby.
  3. W poniedziałek przypada 100 rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. W związku z tym, już dziś, podczas Mszy św. o godzinie 11.30 dziękować będziemy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrując się w jego święte życie, zatroszczmy się, aby każdego dnia być bliżej Pana Boga. I tak, jak Święty Jan Paweł II całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Niech nie zabraknie portretów Św. Jana Pawła II w naszych oknach oraz flag papieskich i narodowych na naszych  domach i mieszkaniach. Niech każdy z nas dołoży starań, aby ten dzień uczcić w wyjątkowy sposób.
  4. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
  5. Rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie do kościoła we wtorek 19 maja o godzinie 19.00.
  6. Przypominam, że nabożeństwo majowe w naszym kościele każdego dnia pół godziny przed Mszą św. wieczorną oraz dodatkowo od poniedziałku do piątku włącznie o godzinie 20.30.
  7. Dziękujmy z całego serca za kolejne ofiary, które w tym tygodniu wpłynęły na konto parafii lub zostały przekazane osobiście.   Dziękujemy za pamięć, zwłaszcza tym, którzy wspierają parafię systematycznie!  Bóg zapłać!
  8. Trwa okres wielkanocny, a co za tym idzie, czas wielkanocnej spowiedzi świętej który zakończy się w uroczystość Trójcy Świętej, przypadającej w tym roku 7 czerwca. Przypominamy, że okazja do spowiedzi św. w naszym kościele każdego dnia pół godziny przed Mszą św.
  9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Piotra Falkiewicz, lat 59 z ul. Żeglarskiej. Śp. Piotra oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  11. Życzymy wszystkim miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.