11 sierpnia 2019

1. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.
  2. W środę wspominać będziemy świętego Maksymiliana Marię Kolbego. W tym dniu zapraszamy na 30 Pielgrzymkę Maksymiliańską w intencji otrzeźwienia Narodu. Zbiórka pielgrzymów o godzinie 15.30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Placu Piastowskim. Po Mszy św. odpustowej sprawowanej w kościele Św. Maksymiliana na Osowej Górze o godzinie 18.00, organizatorzy zapraszają pielgrzymów na poczęstunek.
  3. W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu zobowiązani jesteśmy do uczestnictwa we Mszy św. W naszym kościele Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego tj. o godzinie 8.00; 10.00, 11.30 i 19.00.  O godzinie 7.30 śpiewać będziemy „Godzinki” a podczas Mszy św. o godzinie 11.30, która sprawowana będzie w intencji: ogrodników, sadowników, rolników             i działkowców, święcić będziemy kwiaty, zioła, zboża i owoce.
  4. 15 sierpnia pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, oraz modlimy się za Wojsko Polskie, które tego dnia obchodzi swoje święto.
  5. W sobotę wspominać będziemy św. Jacka Odrowąża, polskiego dominikanina.
  6. Rada Osiedla Jachcice informuje że od najbliższego poniedziałku do 23 sierpnia, na terenie zielonym przy bibliotece na ul Czołgistów, w godzinach 15.00 do 18.00 odbędzie się wakacyjny plac zabaw dla dzieci. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi i młodzieżą do lat 15.
  7. Osoby, które zapisały się na Parafialną Pielgrzymkę po Sanktuariach Dolnego Śląska zapraszamy na spotkanie do kościoła we wtorek 13 sierpnia po Mszy św. wieczornej.
  8. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
  9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Jana Łosowskiego, lat 76 z ul. Średniej. Śp. Jana oraz wszystkie dusze w Czyśćcu cierpiące polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  10. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu Matki Bożej a drogim parafianom oraz przybyłym gościom niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.