4 sierpnia 2019

1. Sierpień jest szczególnym miesiącem zarówno na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. W tym miesiącu ze wszystkich stron tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.
  2. We wtorek świętować będziemy tajemnicę Przemienienia Pańskiego, w czwartek wspominać św. Dominika, w piątek przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, a w sobotę św. Wawrzyńca.
  3. W przyszłą niedzielę, tak, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca ofiary składane w naszym kościele przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  4. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Teresę Pawlak, lat 88 z ul. Żeglarskiej. Śp. Teresę oraz wszystkie dusze w Czyśćcu cierpiące polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  5. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych.
  6. Wszystkim drogim parafianom oraz przybyłym gościom na nadchodzące dni życzymy Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.