28 lipca 2019

1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.
  2. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku.
  3. W poniedziałek wspominać będziemy św. Martę, w środę św. Ignacego z Loyoli, natomiast w czwartek św. Alfonsa Marię Liguoriego.
  4. W czwartek, który jest pierwszym czwartkiem sierpnia, przypada 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W intencji poległych i pomordowanych w czasie Powstania modlić się będziemy w czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
  5. W piątek, który jest pierwszym piątkiem miesiąca, po rannej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Kościół można nawiedzić już w czwartek wieczorem.
  6. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św. oraz w piątek od godziny 17.00.
  7. Z powodu trwających wakacji najbliższe odwiedziny chorych z posługą duszpasterską odbędą się w pierwszą sobotę września. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z biurem parafialnym.
  8. Przypominamy, że sierpień obchodzony jest w Polsce jako miesiąc abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się w tym miesiącu od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Zachęcamy do podjęcia tego wyrzeczenia.
  9. Przychodnia „Jachcice” informuje, że od 13 sierpnia będzie funkcjonował w Przychodni prywatny Gabinet Urologiczny z badaniem usg.
  10. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół, solenizantom i jubilatom Bożych darów a pracującym potrzebnych sił. Szczęść Boże.