21 lipca 2019

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.
  2. Dzisiaj wyruszyła z naszego miasta 15 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Otoczmy Pielgrzymów naszymi modlitwami.
  3. W związku z rozpoczynającym się 20 tygodniem Św. Krzysztofa przypominamy o apelu MIVA Polska zachęcającym kierowców, aby wpłacili 1 grosz za każdy szczęśliwie przejechany kilometr na środki transportu dla misjonarzy. W naszym kościele takie ofiary można złożyć dzisiaj do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła.
  4. Po Mszy św. o godzinie 11.30 błogosławić będziemy pojazdy mechaniczne. Kierowcy, którzy pragną aby ich pojazdy zostały pobłogosławione prosimy, aby po Mszy św. o godzinie 11.30 podjeżdżali nimi od ul. Zakątek w kierunku ul. Ludwikowo.
  5. W poniedziałek przypada święto Św. Marii Magdaleny, we wtorek wspominać będziemy św. Brygidę, w środę św. Kingę, w czwartek obchodzić będziemy święto św. Jakuba Apostoła a także wspominać św. Krzysztofa, natomiast w piątek przypada wspomnienie św. Joachima i św. Anny - rodziców Najświętszej Maryi Panny.
  6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Irenę Ciesielczyk, lat 71 z ul. Księcia Witolda. Śp. Irenę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  7. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół, natomiast wszystkim pracującym niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.