14 lipca 2019

1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale również przez sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Mszy św.
  2. Przypominamy o wakacyjnym planie Mszy Świętych w naszym kościele oraz zmienionych godzinach posługi w biurze parafialnym.
  3. Pamiętajmy, że czas wakacji nie jest czasem wolnym od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja on pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Nie rezygnujmy z niedzielnej Mszy św. tłumacząc się wakacjami czy dalszą drogą do kościoła. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata.
  4. Czas wakacji wykorzystajmy nie tylko na wypoczynek ale także na pogłębienie naszej wiedzy religijnej. Nie zapominajmy też o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia. Przy tej okazji przypominamy, że w każdą środę po rannej Mszy św. w naszym kościele sprawowana jest nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W poniedziałek wspominać będziemy św. Bonawenturę, biskupa i Doktora Kościoła a we wtorek Matkę Bożą z Góry Karmel.
  6. W przyszłą niedzielę Rozpoczyna się XX Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. Jest to doskonała okazja, aby dziękować Panu Bogu za szczęśliwie przejechane kilometry. W związku z tym MIVA Polska po raz kolejny zachęca kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 grosz na środki transportu dla misjonarzy. W naszym kościele takie ofiary będzie można złożyć w przyszłą niedzielę do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła.
  7. Zbliżający się Tydzień św. Krzysztofa jest również odpowiednim momentem, by modlić się za wszystkich kierowców oraz upraszać bezpieczną podróż. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.30 błogosławić będziemy pojazdy mechaniczne oraz modlić się o ich roztropne wykorzystywanie. Osoby, które pragną skorzystać z tego błogosławieństwa prosimy, aby w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.30 podjeżdżały swoimi pojazdami pod kościół od strony ul. Zakątek w kierunku ul. Ludwikowo.
  8. W niedzielę 21 lipca po Mszy św. w Bydgoskiej Katedrze, która zaplanowana jest na godzinę 6.00 wyruszy z naszego miasta 15 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Otoczmy Pielgrzymów naszymi modlitwami.
  9. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
  10. W ostatnim czasie Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Barbarę Kaczmarek, lat 83 z ul. Komandosów oraz inspektora nadzoru budowy naszego kościoła śp. Krzysztofa Milder, lat 66 z ul. Olsztyńskiej. Śp. Barbarę, śp. Krzysztofa oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  11. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.