11 października 2020

1. W dzisiejszą niedzielę 20 już raz obchodzimy w naszym kraju Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
  2. Celem Dni Papieskich jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II oraz niesienie pomocy finansowej zdolnej, a pochodzącej z małych miejscowości ubogiej młodzieży polskiej. Jak co roku, w tym dniu, Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” organizuje publiczną zbiórkę pieniędzy na ten cel pod hasłem „Dzielmy się miłością”. Taka zbiórka odbywa się również dzisiaj przed naszym kościołem. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.
  3. We wtorek wspominać będziemy bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek św. Teresę od Jezusa, w piątek św. Jadwigę Śląską a w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego.
  4. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. W intencji nauczycieli, wychowawców i katechetów modlić się będziemy w środę podczas Mszy św. o godzinie 7.00 oraz podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która tradycyjnie sprawowana jest w środę bezpośrednio po rannej Mszy św.
  5. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe sprawowane jest każdego dnia o godzinie 17.30.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. W tym dniu zbierać będziemy ofiary na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
  7. Składamy gorące podziękowania za ofiarowane do kościoła kwiaty oraz za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
  8. Spotkanie młodzieży klas I szkół ponadpodstawowych, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, odbędzie się w przyszłym tygodniu, 23 października (piątek) w kościele o godz. 18.30.
  9. Uwzględniając wskazania Konferencji Episkopatu Polski odnośnie przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, już dziś informujemy, że spotkanie organizacyjne dla młodzieży z klas VII i VIII szkoły podstawowej odbędzie się w przyszły czwartek, tj. 22 października w kościele. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 18.00, na którą zaproszeni są również rodzice tej młodzieży.
  10. Biskup Bydgoski zaprasza wszystkich Parafian z Diecezji Bydgoskiej do dołączenia do projektu „Pod biało-czerwoną” realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawi Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej budowy całorocznego masztu z flagą narodową w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Walk o niepodległość naszej Ojczyzny, w tym w szczególności Bohaterów Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też zachęcamy do oddawania głosów poparcia online na naszą Gminę pod adresem: gov.pljbialoczerwona Głosy poparcia można oddawać do 11 listopada 2020 roku.
  11. W zakrystii, po Mszy św., można nabyć kalendarze-cegiełki w cenie 50 zł, ze sprzedaży których dochód przeznaczony jest na Centrum Opieki Perinatalnej, którego głównym zadaniem jest objęcie kompleksową opieką ciężarnych mam oraz ich rodzin, które oczekują narodzin ciężko chorego dziecka.
  12. Drogich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej a wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii na nadchodzące dni niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.