4 października 2020

1. Witamy bardzo serdecznie w naszej Wspólnocie Parafialnej Ks. Krzysztofa Łytkowskiego, który będzie duchowym przewodnikiem podczas rozpoczynających się dziś Rekolekcji. Ojciec Rekolekcjonista będzie głosił nauki w niedzielę podczas wszystkich Mszy św. oraz w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. o godzinie 7.00; 18.00 i 19.30.
  2. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe dla dzieci w tym tygodniu sprawowane będzie w poniedziałek i środę o godzinie 16.30 natomiast dla młodzieży i dorosłych każdego dnia o godzinie 17.30.
  3. Przypominamy, że od dnia dzisiejszego niedzielne Msze św. wieczorne sprawowane są w naszym kościele o godzinie 18.00.
  4. W poniedziałek wspominać będziemy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata.
  5. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu podczas nabożeństwa różańcowego dla dzieci o godzinie 16.30 poświęcone zostaną różańce dzieciom z klas III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.
  6. Serdecznie zapraszamy drogich Parafian w piątek, 9 października, na Mszę św. o godzinie 18.00-tej, podczas której Ks. Biskup Ordynariusz Jan Tyrawa udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Otoczmy tę młodzież swoją modlitwą.
  7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy 20 Dzień Papieski pod hasłem „TOTUS TUUS”. Jak co roku, w tym dniu, Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” organizuje publiczną zbiórkę pieniędzy pod hasłem „Dzielmy się miłością”. Taka zbiórka odbędzie się również przed naszym kościołem. Zebrane środki przeznaczone zostaną na fundusz stypendialny dla młodzieży z ubogich rodzin zamieszkujących małe miejscowości.
  8. Bydgoskie obchody Dnia Papieskiego rozpoczną się Mszą św. o godz. 13.30 w kościele NSPJ przy Placu Piastowskim.
  9. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę, tak, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca przeznaczone zostaną na kontynuację budowy a konkretnie na kolejne ławki do naszego kościoła.
  10. Zaproszenie na Koncert Lidii Pospieszalskiej z zespołem.
  11. Drogich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej a wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii na nadchodzące dni niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.