27 września 2020

1. Dzisiejsza niedziela poświęcona jest migrantom i uchodźcom. Niech ten dzień uwrażliwi nas na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukując dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Obejmijmy swoją modlitwą ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Boga, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce. Dziś obchodzimy także Światowy Dzień Turystyki.
  2. Zbliża się październik - miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży sprawowane będą każdego dnia października o godz. 17.30. Dzieci w tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w czwartek i piątek o 16.30.
  3. W poniedziałek wspominać będziemy św. Wacława, we wtorek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę wspominać będziemy św. Hieronima, w czwartek św. Teresą od Dzieciątka Jezus a w piątek świętych Aniołów Stróżów.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  5. W czwartek o godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta zakończona nabożeństwem różańcowym oraz Mszą św., natomiast w piątek po rannej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. Dzieci i młodzież zapraszamy w piątek na Mszę św. o godzinie 18.00.
  7. Okazja do Spowiedzi św. każdego dnia pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w czwartek i piątek od 17.00.
  8. Chorych oraz osoby starsze, które pragną skorzystać w pierwszy piątek miesiąca z kapłańskiej posługi w swoim domu, prosimy zgłaszać w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania do środy włącznie. Ze względu na panującą epidemię, odwiedzimy tylko chorych zgłoszonych.
  9. Począwszy od najbliższej niedzieli, to jest od 4 października, Msza św. wieczorna w niedziele i święta sprawowana będzie w naszym kościele godzinę wcześniej, a więc o godzinie 18.00. W maju powrócimy do godziny 19.00.
  10. W sobotę, 3 października, podczas Mszy św. o godzinie 18.00, rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje, które ze względu na panujące w marcu ograniczenia związane z epidemią, zostały odwołane. Rekolekcje połączone będą z Renowacją Misji, które odbyły się w naszej parafii z okazji Nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu a poprowadzi je Ks. Krzysztof Łytkowski, misjonarz ze zgromadzenia Księży Misjonarzy Św. Wincentego a’Paulo. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi sprawowane będą w sobotę 3 października o godzinie 18.00, w niedzielę 4 października o 7.00; 8.30; 10.00; 11.30 i 18.00, natomiast w poniedziałek 5 października, wtorek 6 października i środę 7 października o godzinie 7.00; 18.00 i 19.30.
  11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Roberta Smiegel lat 43 z ul. Saperów oraz śp. Halinę Dutka, lat 88 również z ul. Saperów. Śp. Halinę, Roberta oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  12. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.