20 września 2020

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.
  2. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Zatroszczmy się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem.
  3. W poniedziałek przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.
  4. W środę wspominać będziemy świętego ojca Pio, ka­pucyna, stygmatyka i mistyka, wielkiego czciciela Eucharystii. W tym dniu, po rannej Mszy św. tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.
  6. Przypominamy, że spotkanie młodzieży z klas I szkół ponadpodstawowych, która w bieżącym roku szkolnym pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, oraz ich rodziców odbędzie się w piątek 25 września. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 18.00.
  7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Stanisława Jakoby lat 82 z ul. Średniej. Msza św. pogrzebowa za śp. Stanisława sprawowana będzie w naszym kościele w poniedziałek o godzinie 7.00, pogrzeb w poniedziałek o godzinie 13.30 na cmentarzu komunalnym przy ul. Kcyńskiej. Śp. Stanisława oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  8. Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci, a drogim parafianom i gościom na nadchodzące dni niech dobry Bóg błogosławi. Szczęść Boże.