13 września 2020

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy dziesiąty Tydzień Wychowania pod hasłem: „Budujmy więzi”. Niech ten czas stanie się okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nich.
  2. W poniedziałek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu Ks. Biskup zaprasza wszystkich o godzinie 10.00 do Katedry Bydgoskiej na Mszę Krzyżma, która ze względu na pandemię przeniesiona została z Wielkiego Czwartku.
  3. We wtorek przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej a w środę wspominać będziemy świętego Korneliusza Papieża oraz Cypriana Biskupa i Męczennika.
  4. W czwartek przeżywać będziemy 81 rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. W tym dniu podczas Mszy św. o godzinie 18.00 modlić się będziemy w intencji poległych i pomordowanych na Wschodzie, oraz prosić o to, aby nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.
  5. Natomiast w piątek przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. W tym dniu młodzież z klas II szkół ponadpodstawowych, która w ubiegłym roku szkolnym miała przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, lecz ze względu na panującą epidemię termin Bierzmowania odwołano, przybędzie do kościoła na spotkanie, które rozpocznie się Mszą św. o godzinie 18.00.
  6. Już dziś informujemy, że spotkanie młodzieży z klas I szkół ponadpodstawowych, która w bieżącym roku szkolnym pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, oraz ich rodziców odbędzie się w piątek 25 września. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 18.00.
  7. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
  8. Na nadchodzące dni niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.