6 września 2020

1. Liturgia dzisiejszego dnia przypomina nam o praktyce braterskiego upomnienia, które ma wypływać z miłości do drugiego człowieka i opierać się na przestrzeganiu podanych przez Pana Jezusa zasad. Warto, byśmy się zastanowili, kiedy ostatni raz, w duchu dobrze rozumianej miłości bliźniego, podjęliśmy się zwrócenia uwagi drugiej osobie i to w sposób bezpośredni a nie anonimowo. Pomyślmy też o tym, jak my sami reagujemy na zwrócenie nam uwagi. Niech to wezwanie stanie się również okazją do podejmowania w naszych rodzinach dialogu, który będzie prowadził do rozwiązywania trudnych problemów i lepszego wzajemnego rozumienia się.
  2. Przypominamy, że wraz z końcem wakacji, kończy się także wakacyjny porządek Mszy św. niedzielnych. Od dzisiejszego dnia Msze św. niedzielne w naszym kościele sprawowane są o godzinie 7.00, przed tą Mszą św. śpiewamy Godzinki, następna Msza św. o godzinie 8.30, dalej o 10.00, 11.30 i Msza św. wieczorna o godzinie 19.00.
  3. We wtorek przypada Uroczystość NMP Matki Pięknej Miłości - głównej Patronki naszej Diecezji. W tym dniu gorąco zapraszamy o godzinie 18.00 do Bydgoskiej Katedry na Sumę Odpustową sprawowaną przez Ordynariusza Diecezji Bydgoskiej Ks. Biskupa Jana Tyrawę.
  4. Rodziców dzieci klas III, którzy pragną aby ich dzieci w bieżącym roku katechetycznym przystąpiły do Sakramentu Pokuty i Eucharystii, zapraszamy w najbliższą niedzielę tj. 13 września po Mszy św. o godzinie 11.30 na spotkanie, które odbędzie się w kościele.
  5. Młodzież z klas II szkół ponadpodstawowych, która w ubiegłym roku szkolnym miała przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, lecz ze względu na panującą epidemię termin Bierzmowania odwołano, przybędzie na spotkanie do kościoła w przyszły piątek, to jest 18 września. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 18.00.
  6. W przyszłą niedzielę w naszej Ojczyźnie rozpocznie się X Tydzień Wychowania, którego hasłem będzie wezwanie „Budujmy więzi”.
  7. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, ofiary składane w naszym kościele przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  8. Nie zapominajmy o tym, że zgodnie z zarządzeniem Służb Sanitarnych, podczas Mszy św. i nabożeństw Wierni, którzy nie zamieszkują razem, w kościołach powinni zachowywać dystans między sobą, natomiast wszyscy obecni muszą stosować maseczki lub przyłbice zakrywające usta i nos.
  9. Dzieci z klas I, II i IV zapraszamy aby po Mszy św. pozostały na moment w kościele.
  10. Chłopców, którzy pragną zostać ministrantami zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
  11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Krystynę Jaruszewską lat 90 z ul. Żeglarskiej oraz śp. Kazimierza Ciupę, lat 89 z ul. Księcia Witolda. Śp. Krystynę, śp. Kazimierza oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  12. Na nadchodzące dni niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.