30 sierpnia 2020

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego dołóżmy wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.
  2. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski w słowie z okazji zbliżającego się nowego roku szkolnego podkreśla potrzebę zarówno szkolnych lekcji religii, jak i katechezy parafialnej, jednocześnie z okazji 30 rocznicy powrotu religii do szkół dziękuje rodzicom za współpracę i wsparcie.
  3. W poniedziałek, 31 sierpnia przypada rocznica poświęcenia Katedry Bydgoskiej. W tym dniu parafia nasza przeżywać będzie całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Poniżej program adoracji.
  • od 8.00 - Róża 1 Żywego Różańca Kobiet
  • od 9.00 - Róża 2 Żywego Różańca Kobiet
  • od 10.00 - Róża 3 i 4 Żywego Różańca Kobiet
  • od 11.00 - Żywy Różaniec Mężczyzn
  • od 12.00 - mieszkańcy dolnych Jachcic
  • od 13.00 - parafianie zamieszkujący pomiędzy ul Saperów a poligonem
  • od 14.00 - parafianie zamieszkujący pomiędzy rzeką Brdą a ul. Saperów
  • od 15.00 - Straż Honorowa Serca Pana Jezusa i czciciele Bożego Miłosierdzia
  • od 16.00 - mieszkańcy ul. Saperów
  • od 17.00 - młodzież i dzieci
  • o godzinie 17.45 zakończenie adoracji i Msza św. o godzinie 18.00.
  1. We wtorek przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. W intencji wszystkich poległych w obronie Ojczyzny, pomordowanych i zamęczonych na ulicach naszych miast oraz w niemieckich obozach koncentracyjnych i sowieckich łagrach a także o pokój na świecie modlić się będziemy we wtorek podczas Mszy św. o godzinie 18.00.
  2. W czwartek, który jest pierwszym czwartkiem miesiąca, wspominać będziemy św. Grzegorza Wielkiego papieża i Doktora Kościoła. W tym dniu o godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta.
  3. W pierwszy piątek miesiąca po rannej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. W związku z pierwszym piątkiem miesiąca zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja o spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św. oraz w czwartek i piątek od godziny 17.00.
  5. Chorych oraz osoby starsze, które pragną skorzystać w pierwszy piątek miesiąca z Sakramentów świętych w swoim domu, prosimy zgłaszać w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania do środy 2 września włącznie. Ze względu na panującą epidemię, odwiedzimy tylko chorych zgłoszonych.
  6. Przypominamy, że wraz z końcem wakacji, kończy się także wakacyjny porządek Mszy św. niedzielnych. Od najbliższej niedzieli tj. od 6 września Msze św. niedzielne w naszym kościele sprawowane będą o godzinie 7.00, przed tą Mszą św. śpiewamy Godzinki, następna Msza św. o godzinie 8.30, dalej o 10.00, 11.30 oraz Msza św. wieczorna o godzinie 19.00.
  7. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. inaugurującą Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny w niedzielę 6 września o godzinie 11.30. Podczas tej Mszy św. poświęcone zostaną plecaki oraz przybory szkolne uczniom klas I.
  8. Mieszkańców diecezji zapraszamy 8 września na doroczny odpust ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości, który zostanie poprzedzony Dniami Modlitw. PROGRAM DNI MODLITW

9. Przypominam, że zgodnie z zarządzeniem Służb Sanitarnych, podczas Mszy św. i nabożeństw Wierni, którzy nie zamieszkują razem, w kościołach powinni zachowywać dystans między sobą, natomiast wszyscy obecni muszą stosować maseczki lub przyłbice zakrywające usta i nos.
  10. Na nadchodzące dni niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.