III Niedziela Wielkiego Postu

12 marca 2023

1. Rozpoczął się 3 tydzień Wielkiego Postu. Jak przeżywamy ten czas? Czy zdajemy sobie sprawę z tego, że ma to być czas naszego nawrócenia? Czy postanowiliśmy już, że w czasie tegorocznego Wielkiego Postu z całą powagą i odpowiedzialnością podejmiemy trud odbycia Sakramentu Pojednania – dobrej Spowiedzi św.?
  2. Przypominamy, że Droga Krzyżowa w naszym kościele, dla dorosłych i młodzieży w piątek po rannej i wieczornej Mszy św., natomiast dla dzieci w piątek o godzinie 16.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 17.00.
  3. W poniedziałek przypada 10 rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Otoczmy Papieża naszą modlitwą.
  4. W związku z publikacjami dotyczącymi Jana Pawła II, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki wystosował oświadczenie.
  5. Uczniów klas IV i V zapraszamy do kościoła na rekolekcje w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 15.00.
  6. W sobotę 18 marca podczas wieczornej Mszy św. rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych oraz uczniów z klas VI, VII i VIII. Przeprowadzi je Ks. dr Zbigniew Knop ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Św. Wincentego a Paulo. Tegoroczne Rekolekcje są jednocześnie przygotowaniem do jubileuszu 65 rocznicy utworzenia naszej parafii, która przypada 1 kwietnia.
  7. Program Rekolekcji Wielkopostnych jest następujący:
    • W sobotę 18 marca podczas Mszy św. wieczornej oraz w niedzielę 19 marca na wszystkich Mszach św. nauki ogólne a o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
    • W poniedziałek, wtorek i środę (20, 21 i 22 marca) Msza św. z nauką dla dorosłych o godzinie 8.00, 17.00 i 19.00.
    • Nauki rekolekcyjne dla uczniów klas VI, VII i VIII w przyszły poniedziałek, wtorek i środę (20, 21, i 22 marca) o godzinie 15.00.
    • Spowiedź rekolekcyjna każdego dnia przed Mszą św. oraz w środę 22 marca od godziny 16.00.
  8. Gorąco zachęcamy Drogich Parafian do udziału w tegorocznych Rekolekcjach.
  9. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na prace budowlane w naszym kościele.
  10. Przy wyjściu z kościoła ustawiona jest skarbona do której składać można ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Pamiętajmy też o ubogich, można ich wesprzeć składając ofiary do skarbony z napisem „ofiara na pomoc ubogim”.
  11. Nasza parafia przygotowuje na wrzesień pielgrzymkę po terenie Wielkopolski i Lubuskiego. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne w piątek po Drodze Krzyżowej. Na to spotkanie zapraszamy także osoby, które chciałyby wziąć udział w pielgrzymce organizowanej przez parafię Chrystusa Dobrego Pasterza w Białych Błotach do Wilna w dniach od 25 do 28 maja.
  12. Na trud związany z wielkopostną przemianą niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.