Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

12 kwietnia 2020

1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, które w tym roku dane jest nam przeżywać w jakże trudnym, naznaczonym pandemią czasie, kiedy towarzyszy nam obawa o zdrowie i życie nasze oraz naszych bliskich, życzę wszystkim wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego. Niech radość Wielkanocnego poranka stale nam towarzyszy! Niech opromienia codzienny trud, niech rozprasza wszelkie niepokoje i stanie się źródłem prawdziwego szczęścia. Niech Ten, który zwyciężył śmierć i wszystkie ciemne moce, wleje w nasze serca miłość, nadzieję i odwagę, która potrafi przezwyciężyć zagrożenie chorobą oraz oddzielenie od najbliższych. Dzisiaj bardziej, niż kiedykolwiek wołajmy wraz z całym Kościołem: „Otrzyjcie już łzy płaczący, żale z serca wyzujcie. Wszyscy w Chrystusa wierzący, weselcie się, radujcie. Bo zmartwychwstał samowładnie, jak przepowiedział dokładnie. Alleluja. Alleluja. Niechaj zabrzmi: Alleluja!”
  2. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Wielkanocny Poniedziałek Msze św. w naszym kościele sprawowane będą według porządku niedzielnego. Msze św. o godzinie 10.00 i 18.00 transmitowane będą na żywo przez łącza internetowe. Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy.
  3. Pamiętajmy, że zgodnie z zarządzeniem władz państwowych nadal obowiązuje prawo, na podstawie którego w liturgii nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób, wyłączając z tej liczby osoby sprawujące posługę. W związku z tym prosimy, żeby w pierwszej kolejności umożliwić udział we Mszy św. osobom, które ją zamówiły. W świątyni przebywamy w bezpiecznej odległości od siebie. Na Mszę św. wchodzimy przez zakrystię.
  4. W związku z oktawą Zmartwychwstania Pańskiego w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Składamy gorące podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że dzięki łączom internetowym, w tym jakże innym i zarazem trudnym czasie możemy wspólnie przeżywać Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości, za Waszą obecność, której wyrazem są smsy i maile przesyłane na adres parafii a także za ofiary przekazywane na parafialne konto, dzięki którym Parafia może normalnie funkcjonować. Niech dobry Bóg wynagrodzi dobroć Waszych serc.
  6. W przyszłą niedzielę, 19 kwietnia, obchodzić będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która inauguruje Tydzień Miłosierdzia.
  7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Tamarę Lis, lat 51 z ul. Średniej. Śp. Tamarę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  8. Na jakże inne, ale przecież również radosne świętowanie niech Zmartwychwstały Chrystus wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.