12 sierpnia 2018

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.
  2. We wtorek wspominać będziemy świętego Maksymiliana Marię Kolbego. W tym dniu zapraszamy na 29 Pielgrzymkę Maksymiliańską w intencji otrzeźwienia Narodu. Zbiórka pielgrzymów o godzinie 15.30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Placu Piastowskim, wymarsz o godzinie 15.50. Po Mszy św. odpustowej sprawowanej w kościele Św. Maksymiliana na Osowej Górze o godzinie 18.00, organizatorzy zapraszają pielgrzymów na poczęstunek.
  3. W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to najstarsze Święto Maryjne. W tym dniu zobowiązani jesteśmy do uczestnictwa we Mszy św. W polskiej tradycji uroczystość Wniebowzięcia nazywana jest także świętem Matki Bożej Zielnej. Nazwa ta pochodzi od przynoszonych do kościoła i bło­gosławionych w tym dniu: ziół, kwiatów oraz dożynkowych wieńców. Dojrzałe owoce, kwiaty i zboża są symbolem dojrzałości Maryi i pełni łask, jakimi obdarzył ją Bóg. Bło­gosławiąc je, prosimy Boga, aby przyniesione zioła, kwiaty, kłosy i owoce służyły dobru człowieka i zwierząt.
  4. W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w naszym kościele Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego tj. o godzinie 8.00; 10.00, 11.30 i 19.00. O godzinie 7.30 śpiewać będziemy „Godzinki” a podczas Mszy św. o godzinie 11.30, która sprawowana będzie w intencji: ogrodników, rolników i działkowców, święcić będziemy kwiaty, zioła, zboża i owoce.
  5. 15 sierpnia sięgamy także do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, oraz modlimy się za Wojsko Polskie, które tego dnia obchodzi swoje święto.
  6. W piątek wspominać będziemy św. Jacka Odrowąża, polskiego dominikanina, który założył pierwszy klasztor dominikański w Polsce. Był gorliwym duszpasterzem i misjonarzem na Rusi, w Prusach i na Litwie. Jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej.
  7. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
  8. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.