5 sierpnia 2018

1. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.
  2. W poniedziałek świętować będziemy tajemnicę Przemienienia Pańskiego
  3. W środę wspominać będziemy św. Dominika, prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.
  4. W czwartek oddamy cześć św. Teresie Benedykcie od Krzyża, dziewicy i męczennicy – Edycie Stein. Urodziła się we Wrocławiu, w rodzinie żydowskiej. Studiowała filozofię we Fryburgu. Zapatrzona w św. Teresę z Ávili, mimo protestów rodziny, przyjęła chrzest. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam została aresztowana, a następnie wywieziona do obozu w Oświęcimiu, gdzie zginęła 9 sierpnia 1942 roku. Kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1998 roku, a rok później ogłosił współpatronką Europy, podkreślając, że jej wyjątkowe życie i ofiara, jaką złożyła dla Chrystusa, są zadatkiem prawdziwie braterskiego społeczeństwa, niezależnie od różnic narodowych, kulturowych i religijnych.
  5. W piątek przypada święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika. Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa tego samego dnia co papież Sykstus II.
  6. Natomiast w sobotę wspominać będziemy św. Klarę, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.
  7. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na parafialną pielgrzymkę na trasie Gidle, Częstochowa, Kraków, Łagiewniki w terminie od 17 do 20 września. Osoby zainteresowane zapraszamy po Mszy św. do zakrystii, lub do biura parafialnego w godzinach urzędowania.
  8. W najbliższą niedzielę, tak jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, ofiary składane w naszym kościele przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Bożenę Jarzembską, lat 68 z ul. Średniej oraz śp. Elżbietę Purwin, lat 80 z ul. Zawiszy Czarnego. Śp. Bożenę, śp. Elżbietę oraz wszystkie dusze w Czyśćcu cierpiące polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  10. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.