29 lipca 2018

1. Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.
  2. We wtorek wspominać będziemy św. Ignacego z Loyoli, w środę św. Alfonsa Marię Liguoriego, natomiast w sobotę św. Jana Marię Vianneya.
  3. W środę, 1 sierpnia, przypada 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W intencji poległych i pomordowanych w czasie powstania modlić się będziemy w środę podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Pamiętajmy też o zachęcie do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu.
  4. W czwartek przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Kościół można nawiedzić już w środę wieczorem.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  6. W pierwszy piątek miesiąca po rannej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św.
  8. W sobotę po Mszy św. wieczornej Nowenna przygotowująca do nawiedzenia naszej Diecezji przez kopię cudownego obrazu Jasnogórskiej Pani.
  9. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Sabinę Juskowiak, lat 92 z ul. Żeglarskiej oraz śp. Stanisława Urbańskiego, lat 82 z ul. Średniej. Msza św. pogrzebowa za śp. Sabinę, poprzedzona Różańcem, sprawowana będzie w naszym kościele w poniedziałek o godzinie 11.45 po Mszy św. – o godzinie 12.45 pogrzeb na cmentarzu NSPJ. Msza św. pogrzebowa za śp. Stanisława sprawowana będzie w kaplicy na cmentarzu parafii NSPJ w poniedziałek o godzinie 10.00. Po Mszy św. pogrzeb na tamtejszym cmentarzu. Śp. Sabinę, śp. Stanisława oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  11. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.