22 lipca 2018

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia jednak nikogo od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.
  2. Począwszy od dnia dzisiejszego do 29 lipca włącznie, przeżywać będziemy Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Z mocą ducha niesiemy Chrystusa”. Jest to odpowiedni moment, by modlić się za wszystkich kierowców oraz upraszać bezpieczną podróż. Jest to także doskonała okazja, aby dziękować Panu Bogu za szczęśliwie przejechane kilometry. W związku z tym przypominamy o zachęcie MIVA Polska, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacić 1 grosz na środki transportu dla misjonarzy. W naszym kościele takie ofiary można złożyć do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła.
  3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Brygidy, we wtorek św. Kingi, w środę obchodzić będziemy święto św. Jakuba Apostoła a także wspominać św. Krzysztofa, natomiast w czwartek przypada wspomnienie św. Joachima i św. Anny - rodziców Najświętszej Maryi Panny.
  4. Ofiary składane w naszym kościele w przyszłą niedzielę przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  5. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.