28 Niedziela Zwykła - XIX Dzień Papieski

13 października 2019

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, zechciejmy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na ten cel.
  2. Przypominamy, że w naszym kościele Nabożeństwo Różańcowe sprawowane jest dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 16.30 natomiast dla młodzieży i dorosłych każdego dnia o godzinie 17.30.
  3. Gorąco zachęcamy drogich Parafian do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych oraz do zgłaszania się do Róż Żywego Różańca.
  4. W poniedziałek przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji modlić się będziemy szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego.
  5. We wtorek wspominać będziemy św. Teresę od Jezusa, Dziewicę i Doktora Kościoła, w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego Biskupa i Męczennika, natomiast w piątek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty patrona pracowników służby zdrowia.
  6. Zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne, które odbędzie się w czwartek o godzinie 18.30 w salce Domu Parafialnego.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. W tym dniu zbierać będziemy ofiary na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
  8. Składamy gorące podziękowania za ofiarowane do kościoła kwiaty oraz za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
  9. Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na projekcję filmu „Wyzwolenie kontynentu. Jan Paweł II i upadek komunizmu”, która będzie miała miejsce 16 października 2019 roku o 18.00, przy ul. Mennica 2 na Wyspie Młyńskiej. Ponadto, w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Duchownych Niezłomnych, Muzeum Okręgowe zaprasza na wykład Wiesława Trzeciakowskiego pt. „Polityka III Rzeszy wobec katolickiego duchowieństwa polskiego na przykładzie Bydgoszczy w latach 1939-1945”. Spotkanie odbędzie się 19 października 2019 roku o godz. 17.00, przy ul. Mennica 2 na Wyspie Młyńskiej.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Urszulę Napierała lat 82 z ul. Saperów. Śp. Urszulę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  11. Drogich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej a wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii na nadchodzące dni niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.