14 lutego 2021

1. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.
  3. Wspominamy dziś św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.
  4. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem w naszym kościele o godzinie 7.00; 9.00; 16.00, 17.00 i 18.00. Ofiary składane w Środę Popielcową przeznaczone zostaną na hospicja.
  5. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, jednocześnie rozpoczyna się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  6. W Środę Popielcową biuro parafialne nieczynne.
  7. Już na początku Wielkiego Postu zarezerwujmy sobie czas na rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Krzysztof Dura a planowane są w dniach od 13 do 17 marca. Niech to będzie dla nas nie tylko okazja do refleksji nad swoim życiem, osobistego nawrócenia, ale przede wszystkim spotkanie z miłosiernym Bogiem, który po raz kolejny wychodzi nam naprzeciw.
  8. W pierwszy piątek rozpoczętego Wielkiego Postu modlitwą i postem wynagradzajmy Bogu za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. To bardzo trudny temat, trzeba więc żarliwej modlitwy o nawrócenie sprawców i uzdrowienie dotkniętych tym doświadczeniem. W naszej parafii w tej intencji modlić się będziemy podczas Drogi Krzyżowej dla dorosłych.
  9. Droga Krzyżowa dla dorosłych w naszym kościele w piątek po rannej i wieczornej Mszy św. a dla dzieci w piątek o godz. 16.30. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00.
  10. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
  11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Marię Chwaliszewską, lat 82 z ul. Średniej, śp. Tadeusza Pawłowskiego, lat 89 z ul. Grenadierów, śp. Bożenę Ciechomską, lat 49 z ul. Średniej oraz śp. Irenę Pokora, lat 92 z ul. Saperów. Śp. Marię, śp. Tadeusza, śp. Bożenę, śp. Irenę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz nam zgromadzonym na modlitwie niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.