3 Niedziela Wielkiego Postu

15 marca 2020

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie.
  2. W związku z epidemią koronawirusa, biskup bydgoski Jan Tyrawa udziela dyspensy od uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej i świątecznej. Zachęca też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.
  3. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, jak również do głosu biskupów, w tej wyjątkowej sytuacji informujemy, że odwołane zostają w naszym kościele nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej, jednocześnie gorąco prosimy o sprawowanie tych nabożeństw w gronie rodziny lub samotnie w swoich domach, łącząc się w ten sposób z całą Wspólnotą ludzi wierzących. Zachęcamy również, aby każdego dnia o godzinie 20.30, modlić się w duchowej łączności z kapłanami, którzy – bez udziału wiernych – będą odmawiać w tym czasie w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
  4. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, zachęcamy do skorzystania z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych.
  5. Przychodnia Jachcice ostrzega, że jeśli ktokolwiek w ciągu ostatnich 14 dni był w miejscu, gdzie występuje koronawirus i zaobserwował u siebie objawy takie, jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, powinien bezzwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub w przypadku nasilonych objawów zadzwonić pod numer alarmowy 112. W przypadku kiedy istnieje podejrzenie zakażenia ale nie występują jeszcze objawy należy pozostać w domu i unikać kontaktu z innymi osobami aby nie doszło do rozprzestrzeniania się wirusa. Wszelkie wątpliwości dotyczące stanu swojego zdrowia należy wyjaśnić telefonicznie. W żadnym wypadku nie należy zgłaszać się samemu do przychodni (chyba, że ktoś zostanie o to poproszony) ani nie udawać się do szpitala bez wcześniejszego uzgodnienia. Pamiętać należy o higienie, oraz o tym, aby nie zbliżać się do osób chorych.
  6. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa.
  7. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy działalność charytatywną Kościoła. Ofiary na przygotowanie paczek na święta dla ubogich rodzin naszej Parafii składać można do skarbony z napisem ofiara na pomoc ubogim.
  8. Planowane od soboty 21 marca Rekolekcje, ze względu na zagrożenia epidemiczne w naszym kraju, zostają przeniesione na późniejszy termin.
  9. Również Rekolekcje szkolne odbędą się w innym terminie, przełożone zostało także Bierzmowanie młodzieży z klas I szkół ponadpodstawowych oraz odwołane próby przygotowujące do przyjęcia tego Sakramentu.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Sebastiana Knopf, lat 34 z ul. Żeglarskiej oraz śp. Janinę Lipską, lat 87 z ul. Średniej. Śp. Sebastiana, śp. Janinę, oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  11. Na trud związany z wielkopostną przemianą niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.