Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

15 sierpnia 2021

1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.
  2. W dniu dzisiejszym sięgamy pamięcią do naszej historii, aby wspominać 101 rocznicę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej „Cudem nad Wisłą”, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu. Swoją modlitwą otoczmy również polskich żołnierzy, którzy dziś obchodzą swoje święto.
  3. Serdecznie zapraszamy na Apel Jasnogórski, który rozpocznie się dzisiaj o godzinie 20.30 przy grocie Matki Bożej. Na Apel przynieśmy świece.
  4. We wtorek wspominać będziemy św. Jacka Odrowąża, polskiego dominikanina w piątek św. Bernarda a w sobotę św. Piusa X, papieża.
  5. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w „Przewodnik Katolicki”.
  6. Zachęcamy do wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, który jest ustawowym obowiązkiem. Z racji panujących obostrzeń w tym roku realizowany jest on w formie telefonicznej lub w drodze samospisu poprzez stronę internetową oraz stanowisko w Gminnym Biurze Spisowym, a od 1 lipca również przez kontakt bezpośredni rachmistrza spisowego.
  7. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu Matki Bożej a drogim parafianom oraz przybyłym gościom niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.