22 sierpnia 2021

1. Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Jego prawda jest życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie, żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.
  2. Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać i pielęgnować pamięć.
  3. We wtorek przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła, w czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.
  4. W Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej w naszym kościele Msze św. sprawowane będą o godzinie 7.00, 18.00 oraz o 20.00. Podczas Mszy św. o godzinie 20.00, modlić się będziemy o wzrost wiary w naszych rodzinach i ustanie pandemii, ponowimy nasze zawierzenie Pani Jasnogórskiej, następnie udamy się do groty, aby w łączności z pątnikami zgromadzonymi w Jasnogórskim Sanktuarium przed obliczem Królowej Polski, odśpiewać Apel Jasnogórski.
  5. W piątek wspominać będziemy św. Monikę, matkę św. Augustyna a w sobotę św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
  6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Zofię Krajewską, lat 85 z ul. Saperów. Msza św. pogrzebowa za śp. Zofię sprawowana będzie w naszym kościele w środę 25 sierpnia o godzinie 12.30, pogrzeb na cmentarzu komunalnym przy ul. Ludwikowo w środę o godzinie 14.00. Śp. Zofię oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  7. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu Matki Bożej a drogim parafianom oraz przybyłym gościom niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.