29 sierpnia 2021

1. W związku z kończącymi się wakacjami przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.
  2. We wtorek przypada rocznica poświęcenia Katedry Bydgoskiej. W tym dniu parafia nasza przeżywać będzie całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Plan adoracji umieszczony jest w gazetce parafialnej, w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii.
  3. We wtorek przypada również 41 rocznica podpisania porozumień sierpniowych, warto więc zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało z etosu Solidarności tamtych lat.
  4. W środę przypada 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. W intencji wszystkich poległych w obronie Ojczyzny, pomordowanych i zamęczonych na ulicach naszych miast oraz w niemieckich obozach koncentracyjnych i sowieckich łagrach a także o pokój na świecie modlić się będziemy w środę podczas Mszy św. o godzinie 18.00.
  5. W czwartek, który jest pierwszym czwartkiem miesiąca o godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta. O godzinie 18.00 Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Po Mszy zapraszamy na spotkanie wszystkich ministrantów, lektorów oraz chętnych do pełnienia służby ministranta i lektora.
  6. W pierwszy piątek miesiąca wspominać będziemy św. Grzegorza Wielkiego. W tym dniu po rannej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. Okazja o spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św. Ponadto uczniów ze Szkoły Podstawowej zapraszamy do spowiedzi w czwartek od godziny 17.00 a młodzież ze Szkół Ponadpodstawowych w piątek od godziny 17.00.
  8. Chorych oraz osoby starsze, które pragną skorzystać w pierwszy piątek miesiąca z Sakramentów świętych w swoim domu, prosimy zgłaszać w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania do środy 1 września włącznie.
  9. W sobotę po Mszy św. o godzinie 7.00 nabożeństwo w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąc, na które serdecznie zapraszamy.
  10. Już dzisiaj zapraszamy młodzież z klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej oraz klas 1 Szkół Ponadpodstawowych pragnącą przystąpić do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie, które rozpocznie się w przyszłą środę, to jest 8 września Mszą św. o godzinie 18.00.
  11. Wraz z końcem wakacji, kończy się także wakacyjny porządek Mszy św. niedzielnych. Od najbliższej niedzieli tj. od 5 września Msze św. niedzielne w naszym kościele sprawowane będą o godzinie 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz Msza św. wieczorna o godzinie 19.00.
  12. Dzieci zapraszamy na Mszę św. inaugurującą Nowy Rok Szkolny w niedzielę 5 września o godzinie 11.30. Podczas tej Mszy św. poświęcone zostaną przybory szkolne uczniom klas I, natomiast Msza św. inaugurująca Nowy Rok Szkolny dla młodzieży sprawowana będzie w niedzielę 5 września o godzinie 19.00.
  13. Rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 36 odbędzie się we środę, 1 września br. w następujących godzinach: klasy VII-VIII godz. 8.00  ul. Żeglarska, klasy IV-VI godz. 8.30 ul. Średnia, klasy II-III godz. 9.00  ul. Średnia, klasy I godz. 9.30 ul. Średnia. Rozpoczęcie roku szkolnego dla klas II-VIII odbędzie się na boisku szkolnym (w razie niepogody w sali gimnastycznej) a klas I w sali gimnastycznej. W klasach II – VIII prosi się o udział samych dzieci w rozpoczęciu roku szkolnego, a w klasach I o ograniczenie liczby rodziców bądź opiekunów do 1 osoby. Każda osoba uczestnicząca w rozpoczęciu roku szkolnego zobowiązana jest do posiadania maseczki. Uczniowie ustawiają się przy wychowawcach, z zachowaniem reżimu sanitarnego.
  14. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Bliższe informacje dostępne są na stronie internetowej www.bydgoskateologia.pl
  15. Zastępca Gminnego Komisarza Spisowegoinformuje, że w związku z Narodowym Spisem Powszechnym,  który jest ustawowym obowiązkiem każdego obywatela, w dniach 8 i 11 września w godzinach od 9.00 do 13.00 oraz od 15.00 do 19.00, w siedzibie Rady Jachcice przy ul. Średnia 34 działać będzie mobilny punkt spisowy, w którym każdy mieszkaniec będzie mógł spisać się u rachmistrza spisowego.
  16. Na nadchodzące dni niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.

Program adoracji Najświętszego Sakramentu
w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
w Bydgoszczy
dnia 31 sierpnia 2021

• od 8.00 - Róża 1 Żywego Różańca Kobiet
  • od 9.00 - Róża 2 Żywego Różańca Kobiet
  • od 10.00 - Róża 3 Żywego Różańca Kobiet
  • od 11.00 - Róża 4 Żywego Różańca Kobiet
  • od 12.00 - mieszkańcy dolnych Jachcic i ul. Saperów
  • od 13.00 - parafianie zamieszkujący pomiędzy ul Saperów a poligonem
  • od 14.00 - parafianie zamieszkujący pomiędzy rzeką Brdą a ul. Saperów
  • od 15.00 - Straż Honorowa Serca Pana Jezusa i czciciele Bożego Miłosierdzia
  • od 16.00 – Róża 1 i 2 Żywego Różańca Mężczyzn
  • od 17.00 - młodzież i dzieci
  • o godzinie 17.45 zakończenie adoracji i Msza św. o godzinie 18.00.