5 września 2021

1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.
  2. Przypominamy, że wraz z końcem wakacji, kończy się wakacyjny porządek Mszy św. niedzielnych. Od dzisiejszego dnia Msze św. niedzielne w naszym kościele sprawowane są o godzinie 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i Msza św. wieczorna o godzinie 19.00.
  3. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i środę po Mszy św. wieczornej oraz we wtorek i czwartek po rannej Mszy św.
  4. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaapelował, aby w niedzielę 5 września, która ogłoszona została jako „Dzień Solidarności z Afgańczykami”, w każdym kościele i kaplicy w Polsce prosić Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach Świętych zorganizować kwestę na ich rzecz. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce i za granicą. Odpowiadając na apel Ks. Arcybiskupa informujemy, że przy wyjściu z kościoła umieszczona jest skarbona, do której można składać ofiary na ten cel.
  5. W środę przypada Uroczystość NMP Matki Pięknej Miłości - głównej Patronki naszej Diecezji. W tym dniu gorąco zapraszamy o godzinie 18.00 do Bydgoskiej Katedry na Sumę Odpustową sprawowaną pod przewodnictwem Ks. Biskupa.
  6. Młodzież z klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej oraz klas 1 Szkół Ponadpodstawowych pragnącą przystąpić do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w środę, 8 września na spotkanie, które rozpocznie się Mszą św. o godzinie 18.00. Zachęcamy również do udziału w tym spotkaniu rodziców.
  7. Rodziców uczniów klas III, którzy pragną aby ich dzieci w bieżącym roku katechetycznym przystąpiły do Sakramentu Pokuty i Eucharystii, zapraszamy w najbliższy czwartek, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej na spotkanie, które odbędzie się w kościele.
  8. Dzieci i Młodzież zapraszamy do udziału w powstającej przy naszej parafii Oazie. Spotkania odbywać się będą co piątek. Dzieci z klas III-V zapraszamy na godz. 17.00, chętnych z klas VI-VIII zapraszamy po Mszy Świętej wieczornej, zaś młodzież ze szkół ponadpodstawowych również po Mszy Świętej wieczornej.
  9. Chłopców, którzy pragną zostać ministrantami zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
  10. Za tydzień, w niedzielę 12 września, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, odbędzie się beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Zachęcamy do włączenia się w przeżywanie tej radosnej uroczystości przez środki przekazu.
  11. W przyszłą niedzielę w naszej Ojczyźnie rozpocznie się XI Tydzień Wychowania pod hasłem „W blasku ojcostwa”. Tegoroczny Tydzień Wychowania bardzo mocno splata się z osobą Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jego życie i nauczanie są świadectwem postawy ojcostwa na wzór św. Józefa. Spójrzmy więc na dzieło wychowania w świetle osoby św. Józefa i Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  12. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, ofiary składane w naszym kościele przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  13. Na nadchodzące dni niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.