12 września 2021

1. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się XI Tydzień Wychowania pod hasłem „W blasku ojcostwa”. Tegoroczny Tydzień Wychowania bardzo mocno splata się z wyniesionymi dziś na ołtarze: Kardynałem Stefanem Wyszyńskim i Matką Elżbietą Czacką, niewidomą założycielką Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Za wstawiennictwem wyniesionych dziś na ołtarze Błogosławionych, polecajmy Bogu wszystkich wychowawców i wychowanków.
  2. W poniedziałek wspominać będziemy św. Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła, we wtorek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, w czwartek św. Korneliusza Papieża oraz Cypriana Biskupa i Męczennika, natomiast w sobotę święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży.
  3. W piątek przeżywać będziemy 82 rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. W tym dniu podczas Mszy św. o godzinie 18.00 modlić się będziemy w intencji poległych i pomordowanych na Wschodzie, oraz prosić o to, aby nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.
  4. W niedzielę 19 września 2021 r., ulicami naszego miasta po raz dziewiąty przejdzie Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30 w katedrze bydgoskiej. W tym roku ze względu na obostrzenia związane z pandemią, Marsz przejdzie w trzech grupach. Pierwsza wyruszy ze Starego Rynku o godz. 14.00, druga z ul. Przyrzecze a trzecia z ul. Grodzkiej, sprzed Seminarium. Wszystkie grupy przejdą ulicami: Mostową, Gdańską, Al. Mickiewicza, Al. Ossolińskich, Szymanowskiego do Bazyliki św. Wincentego á Paulo. Marsz zakończy się piknikiem rodzinnym na placu przy Bazylice, gdzie na dzieci będzie czekało wiele atrakcji. Jednocześnie od godz. 15.00 na scenie rozpocznie się Festiwal „Nowe Spojrzenie”, podczas którego wystąpią znane zespoły; np. Żuki. Hasło  „Tato - bądź, prowadź, chroń”, które będzie towarzyszyło uczestnikom Marszu nawiązuje do obchodzonego obecnie w Kościele Roku św. Józefa. To właśnie ziemski ojciec Chrystusa, jest najlepszym wzorem dla mężów i ojców. Troska, miłość, opiekuńczość, odwaga i odpowiedzialność to cechy, które posiadał św. Józef.
  5. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na kontynuację budowy.
  6. 17-19 września na hali „Złotowianka” w Złotowie rusza 11 już edycja Projektu Kostka - Festiwalu dla młodych. W tym roku zagrają: TATO, Arkadio, Edzio oraz gwiazda wieczoru TGD. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Więcej szczegółów na stronie www.projektkostka.pl oraz na Facebooku: ProjektKostkaZlotow.

7. Już dziś informujemy, że 3 października, o godzinie 19.00 odbędzie się w naszym kościele Charytatywny Koncert Maryjny, z którego dochód przeznaczony zostanie na prace związane z kontynuacją budowy. Wykonawcami koncertu będą Muzycy Bydgoscy.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Marię Łukowską, lat 83 z ul. Półwiejskiej oraz śp. Elżbietę Pilewską, lat 82 z ul. Żeglarskiej. Śp. Elżbietę, śp. Marię oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  9. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu Matki Bożej a drogim parafianom oraz przybyłym gościom niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.