19 września 2021

1. Dzisiejsza niedziela poświęcona jest środkom społecznego przekazu. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, pamiętając, że to one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy o to, aby właściwie korzystało z nich nasze młode pokolenie i módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.
  2. W poniedziałek wspominać będziemy św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang oraz ich Towarzyszy w Męczeństwie, we wtorek przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty, natomiast w czwartek wspominać będziemy świętego ojca Pio, ka­pucyna, stygmatyka i mistyka, wielkiego czciciela Eucharystii.
  3. Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania przypominamy o kursie ewangelizacyjnym, który odbędzie się w sobotę od godz. 9.00 do 18.00 oraz w niedzielę od godz. 9.00 do 13.00. Zgody rodziców na udział można dostarczać do księdza Pawła, jeszcze do środy włącznie. Drogich Parafian prosimy o modlitwę w intencji tego dzieła.
  4. Dzieci i Młodzież, którzy pragną tworzyć „Żywy Kościół” zapraszamy na spotkania Oazy w naszej parafii. Dzieci z klas 3, 4 i 5 - zapraszamy w piątek na godzinę 17.00 do salki katechetycznej. Zaś uczniów klas starszych i młodzież ze szkoły ponadpodstawowej zapraszamy również w piątek ale po wieczornej Mszy Świętej.
  5. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Jana Lewandowskiego, lat 89 z ul Grenadierów. Msza św. pogrzebowa za śp. Jana w poniedziałek o godzinie 12.45 w kaplicy na cmentarzu parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy św. pogrzeb na tamtejszym cmentarzu. Śp. Jana oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  6. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu Matki Bożej a drogim parafianom oraz przybyłym gościom niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.