26 września 2021

1. Decyzją papieża Franciszka, którą Stolica Apostolska ogłosiła 21 września 2021 roku, Bp Krzysztof Włodarczyk, dotychczasowy biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, został mianowany biskupem diecezji bydgoskiej. Z tej okazji Ks. Biskup Wiesław Śmigiel, dotychczasowy Administrator Apostolski Diecezji Bydgoskiej wydał komunikat:

Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia! Drodzy Diecezjanie!

Nasze modlitwy zostały wysłuchane i papież Franciszek mianował biskupem bydgoskim dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztofa Włodarczyka. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Ojcu Świętemu za tę decyzję i nowego Pasterza! Jednocześnie wygasa misja administratora apostolskiego, którą spełniałem w duchu służby Kościołowi oraz w poczuciu szacunku dla diecezji bydgoskiej. Wyrażam wdzięczność wszystkim duchownym, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim za współpracę, życzliwość i zaangażowanie w sprawy diecezji. Bardzo proszę o serdeczne przyjęcie biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Nowy Biskup Bydgoski to doświadczony duszpasterz, gorliwy biskup i dobry człowiek. Jego dewiza biskupia: Gratia, misericordia, pax (Łaska, miłosierdzie, pokój) trafnie oddaje styl posługi, którą sprawuje. W ramach Konferencji Episkopatu Polski jest delegatem ds. Ruchu Światło-Życie oraz członkiem Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Kanoniczne objęcie diecezji nastąpi 28 września o godz. 16.00 w Katedrze Bydgoskiej w czasie uroczystych Nieszporów. Zapraszam do wspólnej modlitwy za nowego Biskupa i diecezję. Biskupowi Krzysztofowi gratuluję i życzę błogosławieństwa Bożego w posłudze. Zapewniam o życzliwości oraz gotowości do współpracy!

1. Zbliża się październik - miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży sprawowane będą każdego dnia października o godz. 17.30. Dzieci w tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w piątek o 16.30.
  2. W poniedziałek wspominać będziemy św. Wincentego a Paulo, we wtorek św. Wacława, w środę przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek wspominać będziemy św. Hieronima, w piątek św. Teresą od Dzieciątka Jezus a w sobotę świętych Aniołów Stróżów.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  4. W piątek po rannej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. Okazja do Spowiedzi św. każdego dnia pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w piątek od 17.00.
  6. Kandydatom przygotowującym się do Sakramentu Bierzmowania przypominamy o pierwszo piątkowej Spowiedzi Świętej oraz Mszy Świętej wieczornej, która stanowi jeden z elementów dobrego przygotowania się do Bierzmowania.
  7. Dzieci i Młodzież zapraszamy na spotkania Oazy w naszej parafii. Dzieci z klas 3, 4 i 5 - zapraszamy w piątek na godzinę 17.00 do salki katechetycznej. Natomiast dzieci starsze i młodzież w piątek po wieczornej Mszy Świętej.
  8. Chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu, jako ministranci zapraszamy w przyszłą niedzielę 10 minut przed każdą Msza Świętą do zakrystii.
  9. Chorych oraz osoby starsze, które pragną skorzystać w pierwszy piątek miesiąca z kapłańskiej posługi w swoim domu, prosimy zgłaszać w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania do środy włącznie.
  10. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godzinie 7.00 nabożeństwo w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąc, na które serdecznie zapraszamy.
  11. Począwszy od najbliższej niedzieli, to jest od 3 października, Msza św. wieczorna w niedziele i uroczystości sprawowana będzie w naszym kościele godzinę wcześniej, a więc o godzinie 18.00. W maju powrócimy do godziny 19.00.
  12. Z wielką radością zapraszamy na koncert poświęcony Najświętszej Maryi Pannie, który odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 3 października o godzinie 19.00. W koncercie wystąpią muzycy bydgoscy.
  13. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu Matki Bożej a drogim parafianom oraz przybyłym gościom niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.