3 października 2021

1. Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.
  2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe dla dzieci w tym tygodniu sprawowane będzie w poniedziałek i czwartek o godzinie 16.30 natomiast dla młodzieży i dorosłych każdego dnia o godzinie 17.30. Zachęcamy również do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie.
  3. Przypominamy, że od dnia dzisiejszego Msze św. wieczorne w niedzielę i w uroczystości sprawowane są w naszym kościele o godzinie 18.00.
  4. W poniedziałek wspominać będziemy św. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. Siostrę Faustynę Kowalską natomiast w czwartek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu podczas nabożeństwa różańcowego dla dzieci o godzinie 16.30 poświęcone zostaną różańce dzieciom z klas III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.
  5. Ministrantów i lektorów zapraszamy w czwartek na wieczorną Mszę św., która sprawowana będzie z prośbą o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Po Mszy spotkanie służby liturgicznej w salce katechetycznej.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy 21 Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Jak co roku, w tym dniu, Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” organizuje publiczną zbiórkę pieniędzy pod hasłem „Dzielmy się miłością”. Taka zbiórka odbędzie się również przed naszym kościołem. Zebrane środki przeznaczone zostaną na fundusz stypendialny dla młodzieży z ubogich rodzin zamieszkujących małe miejscowości.
  7. Diecezjalne obchody Dnia Papieskiego rozpoczną się Mszą św. sprawowaną pod przewodnictwem Ks. biskupa Krzysztofa Włodarczyka w kościele Świętej Trójcy o godzinie 12.00, natomiast po Mszy św. nabożeństwo uwielbienia, świadectwa i konferencja skierowana do młodych stojących przed decyzją zawarcia sakramentu małżeństwa.
  8. Fundacja i Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak” zapraszają na koncert z okazji XXI Dnia Papieskiego pt. „Śladami Ojca Świętego”, który odbędzie się w niedzielę, 10 października, o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Domu Jubileuszowego im. św. Jana Pawła II przy ul. Bołtucia 7.
  9. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę, tak, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  10. Ponawiamy zaproszenie na koncert poświęcony Najświętszej Maryi Pannie, który odbędzie się w naszym kościele dzisiaj o godzinie 19.00. W koncercie wystąpią muzycy bydgoscy. Zgodnie z wolą muzyków, po koncercie zbierane będą ofiary na prace związane z upiększaniem naszego kościoła.
  11. W tych jakże zabieganych i pełnych pytań czasach zapraszamy w najbliższy poniedziałek o godzinie 18.45 do naszego kościoła na „Godzinę dla Pana”, podczas której Chrystusowi utajonemu w Najświętszym Sakramencie przedstawiać będziemy nurtujące nas problemy, oraz modlić się w intencjach, które leżą nam na sercu. Wraz z nami modlić się będą również muzycy bydgoscy.
  12. Drogich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej a wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii na nadchodzące dni niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.