10 października 2021

1. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.
  2. Dzisiaj obchodzimy 21 Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.
  3. Październik to miesiąc różańca. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe dla dzieci w tym tygodniu sprawowane będzie w poniedziałek i środę o godzinie 16.30 natomiast dla młodzieży i dorosłych każdego dnia o godzinie 17.30. Zachęcamy również do odmawiania różańca w rodzinach.
  4. W środę wspominać będziemy bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek św. Teresę od Jezusa a w sobotę św. Jadwigę Śląską.
  5. W czwartek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.
  6. Składamy gorące podziękowania za ofiarowane do kościoła kwiaty oraz za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
  7. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. „Wymienianki” można składać do skarbony znajdującej się przy wejściu do zakrystii. Tam również znajdują się gotowe druki.
  8. W imieniu Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka zapraszamy na inaugurację – Synodalność w Diecezji Bydgoskiej, która odbędzie się 16 października o godzinie 18.00 w Katedrze Bydgoskiej oraz na diecezjalne dziękczynienie za Beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego, dnia 24 października o godzinie 11.00 również w Bydgoskiej Katedrze.
  9. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Bydgoskiej zaprasza narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa do skorzystania z organizowanego weekendu dla narzeczonych w dniach 15-16 października 2021 r. Spotkanie, prowadzone metodą warsztatową, jest propozycją katechez przedślubnych dla par. Pierwsze spotkanie 15 października 2021 r. o godz. 17.00 w parafii Św. Trójcy w Bydgoszczy. Szczegóły na stronie internetowej diecezji. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia na adres email: rodziny@diecezja.bydgoszcz.pl Bliższe informacje pod numerem telefonu: 509 340 693
  10. Zapraszamy do udziału w obchodach Dnia Dziecka Utraconego 15 października 2021 r., które mają miejsce w Bydgoszczy. W piątek 15 października o godzinie 16.00 można włączyć się w modlitwę przygotowaną przez rodziców po stracie przy Grobie Dziecka Utraconego na cmentarzu przy ul. Wiślanej. O godzinie 18.30 w parafii świętej Jadwigi Królowej będzie sprawowana Msza Święta w intencji zmarłych dzieci i osieroconych rodzin.
  11. Dostrzegając jak wzrasta procent małżeństw z trudnościami i poważnymi kryzysami, które często doprowadzają do rozpadu małżeństwa, zachęcamy drogich Parafian do poszukiwania pomocy, którą oferujemy w diecezji. Jednym z punktów pomocy są spotkania wspólnoty SYCHAR, które odbywają się, w każdy trzeci czwartek miesiąca. Najbliższe spotkanie 21 października rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 w kościele pw. Świętej Trójcy w Bydgoszczy. Po Mszy spotkanie w Domu Katechetycznym.
  12. Parafia Św. Antoniego na Czyżkówku zaprasza na katechezy biblijne w ramach Dzieła Biblijnego Diecezji Bydgoskiej pt. „Na drogach wiary z Szymonem Piotrem”, które wygłosi ks. Prof. Paweł Podeszwa. Pierwsza katecheza odbędzie się w parafii pw. Św. Antoniego z Padwy w Bydgoszczy, na Czyżkówku, ul. Głucha 15 w czwartek, 14 października, o godz. 19.00 i zatytułowana jest: „Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił.” Szczegółowy plan katechez na cały rok podany jest na plakacie.
  13. Drogich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej a wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii na nadchodzące dni niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.