15 listopada 2020

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.
  2. We wtorek wspominać będziemy św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę, w środę bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę, w piątek św. Rafała Kalinowskiego, natomiast w sobotę Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
  3. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddawać będziemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej. Po Mszy św. o godzinie 10.00 odmówimy Litanię do Chrystusa Króla oraz akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi.
  4. Pamiętajmy, że w tym roku do końca listopada można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych.
  5. Przypominam, że w naszym kościele jednorazowo może przebywać 35 osób. W kościele przebywamy w maseczkach lub przyłbicach zasłaniających usta i nos oraz zajmujemy tylko jedno miejsce w ławce, oczywiście z wyjątkiem osób mieszkających razem.
  6. Dziękujemy   wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii wspierają naszą parafię przelewem na konto bankowe: 18 1090 1072 0000 0001 0178 7522.
  7. Internetowa transmisja Mszy św. na żywo z naszego kościoła w każdą niedzielę o godzinie 10.00.
  8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Stanisława Grykier lat 90 z ul. Kmicica oraz śp. Eugeniusza Chodor, lat 77 z ul. Żeglarskiej. Śp. Stanisława, śp. Eugeniusza oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  9. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów, a wszystkich obecnych niech Pan Bóg darzy zdrowiem i błogosławi. Szczęść Boże.