16 stycznia 2022

1. Dziś druga niedziela zwykła. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków (kolekta mszalna).
  2. W poniedziałek wspominać będziemy św. Antoniego, opata. W tym dniu obchodzimy Dzień Spróbujmy z tej okazji sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.
  3. Od wtorku w Kościele obchodzić będziemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.
  4. W środę wspominać będziemy świętego Józefa Sebastiana Pelczara, profesora i rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, wreszcie biskupa przemyskiego, wielkiego krzewiciela kultu Serca Pana Jezusa oraz troskliwego pasterza.
  5. W piątek przypada wspomnienie Świętej Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu obchodzimy Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych babć i dziadków. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
  6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Grażynę Chodakowską-Akolińską, lat 59 z ul. Partyzantów, śp. Magdalenę Wiesiołek, lat 86 z ul. Żeglarskiej oraz śp. Zofię Jaskulską, lat 88 z ul. Saperów. Śp. Grażynę, śp. Magdalenę, śp. Zofię oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  7. Solenizantom i jubilatom życzymy obfitości łask Bożych a nam wszystkim zgromadzonym na tej Mszy św. niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.