Święto Chrztu Pańskiego

9 stycznia 2022

1. Przypadająca dziś Niedziela Chrztu Pana Jezusa w Jordanie kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od poniedziałku w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.
  2. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone dziś na kontynuację budowy naszego kościoła.
  3. Zapraszamy gorąco na Msze św. kolędowe, które sprawowane będą w intencji mieszkańców poszczególnych ulic o godzinie 18.00 według następującego planu:
  • W poniedziałek 10 stycznia w intencji mieszkańców Starogardzka i Średnia.
  • We wtorek 11 stycznia w intencji mieszkańców ulicy Jachtowej i Żeglarskiej.
  1. Od środy Msze św. w dni powszednie w naszym kościele sprawowane będą według normalnego porządku tzn. o godzinie 7.00 i 18.00.
  2. W najbliższą niedzielę, 16 stycznia, po Mszy św. wieczornej, planowany jest koncert kolęd w wykonaniu absolwentów i uczniów VIII L. O. w Bydgoszczy.
  3. Solenizantom i jubilatom życzymy obfitości łask Bożych a nam wszystkim zgromadzonym na tej Mszy św. niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.