Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

1 stycznia 2022

1. Dziś Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Od dnia dzisiejszego Msze Święte w niedziele i uroczystości w naszym kościele sprawowane są o godzinie 8.00; 10.00; 11.30 i 18.00. Nie ma Mszy o godzinie 7.00 i 8.30. Przypominamy, że dzisiaj, tak jak w każde święto nakazane obowiązuje uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych.
  2. Od 1967 roku u progu Nowego Roku obchodzony jest także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Błagajmy dziś Boga przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki o pokój w naszych rodzinach, społecznościach i na całym świecie.
  3. W czwartek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego. W tym ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Bydgoski Orszak Trzech Króli rozpocznie się modlitwą Anioł Pański w samo południe na Starym Rynku, a zakończy w bazylice św. Wincentego a Paulo. Po zakończeniu przedstawienia rozpocznie się Msza Święta, której przewodniczyć będzie biskup ordynariusz Krzysztof Włodarczyk.
  4. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu zbierane będą ofiary na cele misyjne.
  5. Piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godzinie 7.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św. Chorych i osoby starsze odwiedzimy w piątek po rannej Mszy św.
  7. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Po Mszy św. o godzinie 11.30 zapraszamy dzieci na śpiewanie kolęd przy żłóbku. Tam też będą wręczone nagrody za uczestnictwo w Roratach. Pokolorowane układanki można jeszcze dziś i jutro składać przy żłóbku.
  8. Nadal zapraszamy chętne osoby do włączenia się do powstającego przy parafii chóru. Osoby zainteresowane prosimy o skontaktowanie się po Mszy św. z panem organistą.
  9. Zapraszamy gorąco na Msze św. kolędowe, które sprawowane będą w intencji mieszkańców poszczególnych ulic o godzinie 18.00 według następującego planu:
  • W poniedziałek 3 stycznia w intencji mieszkańców ulic: Jednostronna, Ludwikowo, Kąpielowa, Kolejarska, Olsztyńska, Szyperska i Zamknięta.
  • We wtorek 4 stycznia w intencji mieszkańców ulic: Krzemieniecka, Racjonalizatorów, Rakietowa, Poprzeczna, Zakątek.
  • W piątek 7 stycznia w intencji mieszkańców ulic: Niecała i Półwiejska.
  1. Przy wejściu do zakrystii ustawiona jest skarbona, do której bardzo prosimy składać kartki zawierające informacje o zmianach, jakie zaistniały w poszczególnych rodzinach.
  2. Przez czas sprawowania Mszy św. kolędowych, codzienne Msze św. parafialne sprawowane będą o godzinie 7.00 i 17.00.
  3. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Barbarę Kłosińską-Weckwerth. Śp. Barbarę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  4. Wszystkim parafianom i gościom składamy najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg udziela wam hojnie swojego błogosławieństwa, obdarza radością i pokojem oraz wspomaga w chwilach trudności i doświadczeń. Niech Maryja, którą dzisiaj czcimy jako Bogarodzicę, otacza wszystkich płaszczem swojej opieki. Szczęść Boże.