Uroczystość Narodzenia Pańskiego

25 grudnia 2021

1. W atmosferze dziękczynienia za Boże Narodzenie składamy wszystkim Parafianom oraz przybyłym Gościom najserdeczniejsze życzenia. Niech Boże Dzieciątko wszystkim błogosławi, oświeca, umacnia w wierze i prowadzi bezpiecznie po drogach życia. Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia.
  2. Życzenia ks. Biskupa na Uroczystość Bożego Narodzenia.
  3. Dzisiaj w naszym kościele Msze Święte będą jeszcze sprawowane o godzinie 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 7.00.
  4. Rozpoczęty dziś okres Narodzenia Pańskiego, potrwa do święta Chrztu Pańskiego, tj. 9 stycznia.
  5. W niedzielę, 26 grudnia, drugi dzień naszego świętowania i jednocześnie święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy wszystkich do kościoła na modlitwę w intencji naszych rodzin, aby były one środowiskiem wzrastania w wierze, nadziei oraz miłości do Boga i ludzi. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. odnawiać będziemy przyrzeczenia małżeńskie. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone będą na uczelnie katolickie.
  6. List na Niedzielę Świętej Rodziny.
  7. Składamy gorące podziękowania za wykonanie szopki oraz dekorację naszego kościoła na święta.
  8. Dzieci, które podczas Rorat zbierały elementy układanki adwentowej, prosimy żeby gotowe, pokolorowane i podpisane układanki przyniosły do kościoła i złożyły je w okresie świąt w żłóbku.
  9. W poniedziałek przypada święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty, natomiast we wtorek święto Świętych Młodzianków.
  10. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godzinie 18.00. W tym dniu za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego). W piątek 31 grudnia ze względu na udzieloną przez ks. biskupa dyspensę, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  11. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Msze Święte będą sprawowane będą o godzinie 8.00; 10.00; 11.30 i 18.00. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych. Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca, stąd po rannej Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej.
  12. Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 55. Światowy Dzień Pokoju.
  13. Informujemy, że od 1 stycznia zmieniają się w naszym kościele godziny sprawowania Mszy św. w niedzielę i uroczystości. Nie będzie Mszy św. o godzinie 7.00 i 8.30, zamiast tych Mszy św. będzie Msza św. o godzinie 8.00.

14. Jak już wspominano w ubiegłym tygodniu, w tym roku nie będzie w naszej parafii wizyty duszpasterskiej, zwanej kolędą w formie tradycyjnej. Jednak pomimo tego spotkajmy się. Jeśli nie można tego uczynić bezpiecznie w Waszych domach, spotkajmy się w Domu Bożym – w kościele. Zapraszam więc gorąco do naszego kościoła na Msze św., które sprawowane będą w intencji mieszkańców poszczególnych ulic o godzinie 18.00 według następującego planu:
  • W poniedziałek 27 grudnia intencji mieszkańców ulicy Czołgistów, Gwardzistów, Kanonierów, Okrężnej oraz Saperów po stronie nieparzystej.
  • We wtorek 28 grudnia w intencji mieszkańców ulicy Saperów po stronie parzystej
  • W środę 29 grudnia w intencji mieszkańców ulic: Batalionów Chłopskich, Józefa Bema, Grenadierów, Komandosów, Kosmonautów i Partyzantów.
  • W czwartek 30 grudnia w intencji mieszkańców ulic: Leszka Białego, Kmicica, Księcia Witolda, Onufrego Zagłoby i Zawiszy Czarnego.
  1. Przy wejściu do zakrystii ustawiona jest skarbona, do której bardzo prosimy składać kartki zawierające informacje o zmianach, jakie zaistniały w poszczególnych rodzinach.
  2. Przez czas sprawowania Mszy św. kolędowych, codzienne Msze św. parafialne sprawowane będą o godzinie 7.00 i 17.00.
  3. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Henrykę Woźniak, lat 84 z ul. Partyzantów oraz śp. Jacka Skorupskiego, lat 59 z ul. Rakietowej. Śp. Henrykę, śp. Jacka oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  4. Na radosne świętowanie i na Nowy Rok Pański 2022 niech Boża Dziecina wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.
  5. Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia szkolnych Jasełek wykonanych przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Bygoszczy.