IV Niedziela Adwentu

19 grudnia 2021

1. To już ostatnia niedziela adwentowego oczekiwania. Pomyślmy, czy był to rzeczywiście czas czuwania i oczekiwania, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela?
  2. Pamiętajmy, że najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia jest oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. W naszym kościele okazja do spowiedzi świętej każdego dnia przed Mszą św. Ponadto w poniedziałek od godziny 16.30 do wieczornej Mszy św. pomocą w konfesjonale służyć będą również kapłani z sąsiedniej parafii.
  3. W poniedziałek biuro parafialne nieczynne.
  4. Roraty w tym tygodniu w poniedziałek i środę o godzinie 18.00 oraz we wtorek i czwartek o godzinie 7.00. W środę podczas Rorat, harcerze przyniosą do kościoła Betlejemskie Światło Pokoju, które po Roratach oraz w kolejne dni będzie można zabrać do swoich domów.
  5. Jeszcze tylko dzisiaj można przyłączyć się do trwającej akcji „Paczuszka dla maluszka”.
  6. W biurze parafialnym po Mszy św. można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.
  7. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu Msze św. w naszym kościele sprawowane będą o godzinie 7.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00.
  8. Wigilia Bożego Narodzenia, jak śpiewamy w jednej z pastorałek, to dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy, lektury fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata z Ewangelii wg św. Łukasza i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat.
  9. Przypominamy, że Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy zwraca się z prośbą o sumienne dostosowanie się do aktualnie obowiązujących obostrzeń, według których obecnie w naszym kościele jednorazowo może przebywać do 100 osób, nie licząc służby liturgicznej oraz w pełni zaszczepionych. W kościele obowiązkowo przebywamy w maseczkach i zachowujemy bezpieczny dystans między sobą. Drogich Parafian bardzo prosimy o posiadanie przy sobie dokumentów wskazujących na zaszczepienie i dostosowanie się do zaleceń Inspekcji Sanitarnej. W związku z tym, chcąc umożliwić jak największej liczbie wiernych udział w Pasterce, w tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, organizujemy dwie Pasterki. Jedną o godzinie 22.00 i drugą o 24.00. Wszystkich, którzy będą uczestniczyć w Pasterce na zewnątrz kościoła prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości między sobą. Ofiary zbierane podczas Pasterki tradycyjnie przeznaczone zostaną na Fundusz Ochrony Życia.
  10. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. W naszym kościele Msze św. sprawowane będą o godzinie 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 7.00.
  11. W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone będą na uczelnie katolickie.
  12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Wacława Karnowskiego lat 94 z ul. Kanonierów, śp. Jana Wołowczyk, lat 77 z ul. Kolejarskiej, śp. Krzysztofa Klaman, lat 47 z ul. Racjonalizatorów oraz śp. Anną Hoffmann, lat 74 z ul. Krzemienieckiej. Msza św. pogrzebowa za śp. Annę sprawowana będzie w poniedziałek 20 grudnia o godzinie 11.30 w kaplicy na cmentarzu parafii NSPJ, po Mszy pogrzeb na tamtejszym cmentarzu. Śp. Wacława, śp. Jana, śp. Krzysztofa, śp. Annę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  13. Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą, a wszystkim obecnym na te ostatnie dni adwentowego czuwania niech dobry Bóg błogosławi. Szczęść Boże.