III Niedziela Adwentu

12 grudnia 2021

1. Dzisiejsza - Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.
  2. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia jest oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. W naszym kościele okazja do spowiedzi świętej każdego dnia przed Mszą św. Chorych i osoby starsze, które pragną skorzystać z Sakramentów św. w swoich domach odwiedzimy w sobotę 18 grudnia w godzinach rannych. Osoby te można zgłaszać po Mszy św. w zakrystii, lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania do czwartku 16 grudnia włącznie.
  3. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Rodzina jest pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta rodzinna w naszych domach.
  4. Biorąc pod uwagę obowiązujący na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii oraz bardzo dynamiczną sytuację epidemiologiczną w naszym województwie, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy zwraca się z prośbą o sumienne dostosowanie się do aktualnie obowiązujących obostrzeń, według których, od 15 grudnia, w kościele jednorazowo może przebywać do 30% wiernych. W naszym kościele liczba ta wynosi 100 osób, nie licząc służby liturgicznej oraz w pełni zaszczepionych. W kościele obowiązkowo przebywamy w maseczkach i zachowujemy bezpieczny dystans między sobą. Drogich Parafian bardzo prosimy o posiadanie przy sobie dokumentów wskazujących na zaszczepienie i dostosowanie się do zaleceń Inspekcji Sanitarnej.
  5. W poniedziałek wspominać będziemy św. Łucję. W tym dniu przypada również kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej Ojczyzny.
  6. We wtorek przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża.
  7. Od piątku rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85 urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra.
  8. Kontynuujmy wytrwale nasz udział w Roratach, które sprawowane są w naszym kościele w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 18.00 a we wtorek, czwartek i sobotę o godzinie 7.00.
  9. W Bydgoszczy przy ul. Farnej 8, od ponad 3 lat działa Centrum Nowe Życie, zajmujące się przyczynowym leczeniem niepłodności z wykorzystaniem naprotechnologii. Dzięki Centrum na świat przyszło już ponad 60 dzieci. Większości tym parom nie dawano nadziei na naturalne poczęcie, proponując In-vitro. Więcej informacji na plakacie w gablocie lub na stronie internetowej.
  10. W biurze parafialnym można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  11. Pamiętajmy o trwającej w naszym kościele akcji „Paczuszka dla Maluszka” oraz o skarbonie z napisem: „ofiara na pomoc ubogim”.
  12. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na kontynuację budowy.
  13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Reginę Drzymulską lat 81 z ul. Rakietowej. Śp. Reginę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  14. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy. Szczęść Boże.