II Niedziela Adwentu

5 grudnia 2021

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22 obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wesprzyjmy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą materialną zbieraną przy wyjściu z kościoła.
  2. W poniedziałek przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
  3. We wtorek wspominać będziemy św. Ambrożego, biskupa Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.
  4. W środę 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – dzień naszego Odpustu parafialnego. W tym dniu w naszym kościele Msze św. sprawowane będą o godzinie 7.00; 12.00 oraz Suma Odpustowa o godzinie 18.00. Sumę Odpustową odprawi i kazanie wygłosi Ks. Rafał Muzolf – z parafii Przemienienia Pańskiego. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy. W tym dniu, ze względu na Odpust Parafialny biuro parafialne nieczynne.
  5. W czwartek w naszej parafii przypada całodzienna adoracja Chrystusa Eucharystycznego. Znajdźmy tego dnia czas na adorację i modlitwę. Proponowany plan adoracji:

- od 8.00 - Róża 1 Żywego Różańca Kobiet

- od 9.00 - Róża 2 Żywego Różańca Kobiet

- od 10.00 - Róża  3 i 4 Żywego Różańca Kobiet

- od 11.00 - Żywy Różaniec Mężczyzn

- od 12.00 - mieszkańcy dolnych Jachcic

- od 13.00 - parafianie mieszkujący pomiędzy ul Saperów a poligonem

- od 14.00 - parafianie mieszkujący pomiędzy rzeką Brdą a ul. Saperów

- od 15.00 - Straż Honorowa N. S. P. J. i czciciele Bożego Miłosierdzia

- od 16.00 - mieszkańcy ul. Saperów

- od 17.00 - młodzież i dzieci

- o godzinie 17.45 zakończenie adoracji i Msza św. o godzinie 18.00.

1. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi świętej adwentowej, nie odkładajmy jej na ostatnie dni. Okazja do spowiedzi każdego dnia przed Mszą św.
  2. W biurze parafialnym można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena świecy dużej to 15 zł. a małej 8 zł.
  3. Pamiętajmy o trwającej w naszym kościele akcji „Paczuszka dla Maluszka” oraz o skarbonie z napisem: „ofiara na pomoc ubogim”.
  4. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca ofiary składane w naszym kościele tradycyjnie przeznaczone zostaną na prace budowlane.
  5. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Tomasza Pochowskiego, lat 71 z ul. Półwiejskiej, śp. Mariolę Nierzwicką, lat 64 z ul. Żeglarskiej oraz śp. Irenę Dobrowolską, lat 88 z ul. Kosmonautów. Msza św. pogrzebowa za śp. Irenę w naszym kościele w poniedziałek o godzinie 10.00, pogrzeb na cmentarzu NSPJ o 11.30. Śp. Tomasza, śp. Mariolę, śp. Irenę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  6. Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej. Szczęść Boże.