I Niedziela Adwentu

28 listopada 2021

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.
  2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57).
  3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Roraty. W naszym kościele będą one celebrowane w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 18.00 a we wtorek, czwartek i sobotę o godzinie 7.00. Przynieśmy na Roraty ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
  4. We wtorek przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła.
  5. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  6. W czwartek od godziny 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Mszą św. o uświęcenie rodzin i nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
  7. W piątek wspominać będziemy Świętego Franciszka Ksawerego, patrona misji katolickich. Tego dnia obchodzony jest Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. Po rannej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. W sobotę przypada wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. Jest to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. W tym dniu po Roratach nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej w ramach pierwszych pięciu sobót miesiąca.
  9. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św. oraz w czwartek i piątek od godziny 17.00. Chorych i osoby starze z Komunią św. odwiedzimy w piątek w godzinach rannych. Zainteresowanych zgłaszać można w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.
  10. W biurze parafialnym można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena świecy dużej to 15 zł. a małej 8 zł.
  11. Po raz kolejny ruszyła bożonarodzeniowa akcja „Paczuszka dla Maluszka”. To zbiórka pieluch i innych artykułów kosmetycznych dla niemowląt. Celem akcji jest wsparcie samotnych matek, maluchów uratowanych od aborcji oraz instytucji, które się nimi opiekują. W związku z tym w kruchcie kościoła, znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może zabrać bombkę. Zabranie bombki stanowi zobowiązanie do samodzielnego przygotowanej paczuszki dla jednego noworodka lub przekazania dobrowolnej darowizny na ten cel. Dary pozostawione pod choinką, zostaną przekazane do Hospicjum Domowego dla Dzieci oraz dla podopiecznych Fundacji Małych Stópek. Akcja trwa do 21 grudnia. Pamiętajmy też o skarbonie z napisem: „ofiara na pomoc ubogim”.
  12. W przyszłą, to jest drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła zbierane będą ofiary na ten cel.
  13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Zbigniewa Delińskiego, lat 65 z ul. Saperów. Msza św. pogrzebowa za śp. Zbigniewa we wtorek o 11.30 w kaplicy na cmentarzu parafii NSPJ, pogrzeb bezpośrednio po Mszy św. na tamtejszym cmentarzu. Śp. Zbigniewa oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  14. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy doświadczenia bliskości Boga oraz opieki Matki Najświętszej a nam ty zgromadzonym niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.